Halk Tv'nin konuğundan skandal sözler

Halk Tv'nin konuk ettiği Evrensel yazarı Ayşen Şahin, PKK'ya katılmak için dağa çıkan 18 yaşındaki çocukların geri dönmeleri için ailelerinin aranamayacağını söyledi.

Halk Tv'nin konuğundan skandal sözler

Halk TV'nin dün akşam yayınlanan programının konukları, CHP Milletvekili Enis Berberoğlu Evrensel yazarı Ayşen Şahin ve hukukçu Salim Şen'di.

Boğaziçi Üniversitesi'ndeki eylemlerin konuşulduğu bölümde tartışmanın başka bir noktaya geldiği görüldü.

Berberoğlu, Boğaziçili öğrencilerin ailelerinin telefonla aranarak çocuklarına sahip çıkmalarının söylenmesini eleştirdi. Öğrencilere dağdaki teröristle aynı muamelenin yapılamayacağını belirten Berberoğlu, "Eskiden Güneydoğu'da aileler tek tek aranırdı. Ve doğru da yapılırdı. Dağdaki çocuğunuzu geri çağırın, şu ana kadar cana kıymadı derlerdi" dedi.

Bir süre önce sosyal medya paylaşımlarıyla ''halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçlaması ile gözaltına alınan Evrensel gazetesi yazarı Ayşen Şahin'den ise bu sözlere tepki çeken yanıt geldi. Şahin, dağa çıkanlarla ilgili ''Ben 18'ini geçen hiçbir kimsenin ailesinin aranmasından yana değilim, bu devlet adına gizli bir tehdittir'' ifadelerini kullandı.

İşte o sözler...