Halk TV’nin patronundan Sabahattin Önkibar’ın iddialarına yanıt

Cafer Mahiroğlu'ndan, kendisini 'tehdit' ettiğini söyleyen Sabahattin Önkibar'ın açıklamalarını reddetti.

Halk TV’nin patronundan Sabahattin Önkibar’ın iddialarına yanıt

Gazeteci Sabahattin Önkibar’ın YouTube hesabında yayındığı videoda kendisini tehdit ettiğini iddia ettiği Halk TV’nin imtiyaz sahibi Cafer Mahiroğlu açıklama yaptı. Söz konusu açıklamada, Önkibar’ın tehdit iddiasını yalanlayan Mahiroğlu, “Kendisi yüce Türk adaletine hesap verecektir. ” dedi.

Önkibar’ı maruz kaldığı iftiralar için aradığını söyleyen Cafer Mahiroğlu, “Bugüne dek mesleki olarak ya da yüz yüze tanımadığım bir şahsın iftiralarına maruz kaldığım için aradım. Beni PKK, FETÖ türü örgütlerle ilişkilendirmeye kalkan şahıs bugün bunlara yenilerini ekledi” dedi.

Mahiroğlu  ifadelerini şu sözlerle sürdürdü:

“Daha çocuk yaşta 12 Eylül zindanlarını tanımış biri olarak hukuk dışı her arayışı lanetlerim. Hukuk üstünlüğüne inancım tamdır.

Sandığa ve demokrasiye bağlılığım da esastır. Hakkımda iftira atan ve kendine ‘gazeteci’ diyen şahıs, alışkanlığını sürdürmenin yanı sıra telefonumu sosyal medyadan paylaşarak suç işlemiştir.

Kendisi yüce Türk adaletine hesap verecektir. Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden giden, ilkelerinden ayrılmayan biri olarak bu alçaklığa sessiz kalamazdım.”