Hamas’tan Elon Musk’a çağrı

Hamas, Elon Musk'a Gazze'yi ziyaret etme çağrısında bulundu.

featured

Hamas yöneticilerinden Usame Hamdan, ABD’li milyarder Elon Musk’ı İsrail’in saldırıları sonucu oluşan yıkımı görmesi için abluka altındaki Gazze Şeridi’ni ziyaret etmeye çağırdı.

Hamdan, Beyrut’ta düzenlediği basın toplantısında Musk’ın dün İsrail’e yaptığı ziyarete ilişkin konuştu.

Musk’ı, İsrail saldırıları sonucu yaşanan yıkımı görmesi için Gazze’ye davet eden Hamdan, “Gazze halkına yapılan katliamların ve yıkımların boyutlarını objektiflik ve inandırıcılık standartlarına uygun olarak görmek için kendisini (Musk) Gazze’yi ziyaret etmeye davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Elon Musk, dün İsrail’i ziyaret etmiş ve Başbakan Binyamin Netanyahu ile 7 Ekim’de Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayı mensuplarının saldırısına uğrayan Kfar Aza beldesinde incelemelerde bulunmuştu.

ABD’li milyarder İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog ve Başbakan Netanyahu ile de görüşmüştü.

Hamas’tan Elon Musk’a çağrı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Tayyip, netenyahu, hamas vs. hepsi aynı oyunun oyuncusu. Şirketlere devlet muamelesi yapıyorlar. Bir süredir, şirketler devletleri ilgilendiren konularda söz sahibiymiş gibi algı çalışması yapılıyor. Tayyip laf başı geldi mi ben devlet başkanıyım diyor, sonra ABD.nin esnafı ile aynı masaya oturuyor, bu nasıl açıklanabilir, herşey para mı, insanın biraz onuru şerefi olur. Musk kim oluyor da bu devletleri ilgilendiren bir mevzuda sanki söz sahibiymiş gibi itibar ediliyor. Tamamen geleceğe dönük algı çalışması.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!