Hapsi istenen Müjdat Gezen’den açıklama

featured

Metin Akpınar’la birlikte hakkında ‘Cumhurbaşkanına alenen hakaret’ iddiasıyla 4 yıl 8 aya kadar hapis istemiyle dava açılan Müjdat Gezen, ‘Bu ceza yöntemiyle korkutmadır. Bunlar diyor ki Müjdat Gezen’i biz gerekirse tutuklarız, havadır bunlar’ dedi.

Müjdat Gezen, kendisi ve Metin Akpınar hakkında ‘Cumhurbaşkanına alenen hakaret’ iddiasıyla dört yıl sekiz ay hapis cezası istemiyle dava açılmasını Tele1 TV’de değerlendirdi.

“Bu ceza yöntemiyle korkutmadır” diyen Gezen, Bunlar diyor ki; Yılmaz Özdil’i, avukatları, Metin Akpınar’ı, Müjdat Gezen’i biz gerekirse tutuklarız, havadır bunlar” diye konuştu.

‘HAKARETİ YAPAN CUMHURBAŞKANI’

Gezen, sunucunun, “Bu durumu nasıl değerlendiriyorsunuz” sorusunu şöyle yanıtladı:

* Değersiz bir şey olduğu için değerlendiremiyorum çünkü oldukça anlamsız bir şey. Hakareti yapan Cumhurbaşkanı hakaretten yargılanan ise Müjdat Gezen.

* Komik yani ama bu baskıların bizi yıldıracağını sanıyorlarsa çok büyük bir yanılgı içindeler. Yılmaz Özdil ile uğraş, avukatlarla uğraş, Metin Akpınar’la uğraş Müjdat Gezen’le uğraş.

* Onlara demek lazım ki; sizin 25 milyon kadar potansiyel bir oyunuz var ama unutmayın bizim 50 milyondan fazla seyircimiz var arkamızda, bu insanlar her kesimden. Ne yapmışım ben hakaret olarak?”

İddianameyi değerlendiren Gezen sözlerini şöyle sürdürdü:

* Kadıköy kale, bir türlü giremiyorlar Kadıköy’e AKP olarak. Cumhurbaşkanı, ‘Memleket yıkılsa Kadıköy’de oturanların kılı kıpırdamaz’ dedi.

* Kadıköy’de oturan biri olarak bu benim aleni olarak vatanseverliğimi aşağılamadır. Ben bu hakkı kimseye vermiyorum, Cumhurbaşkanı değil kralı gelse bu hakkı vermiyorum.

* Onun için dedim ki, ‘benim vatanseverliğimi bu biçimde eleştirmek ya da aşağılamak kimsenin hakkı değil’. Sen önüne gelene parmak sallayarak ‘Haddini bil diyorsun’, bu konuda da ‘sen haddini bil’, dedim. ‘Haddini bil’ demek hakaretse eğer bu lafı dünyada en çok kullanan kişinin artık ne kadar yatması gerekiyor siz hesap edin.

Yaşananların yanlış olduğunu ifade eden Gezen, şöyle konuştu:

* Bence çok yanlış bir şey yapıyorlar. Benimle ilgili değil, bana ne olacak. Ben Kenan Evren’de de girdim.

* O dönemde ayağımıza zincir de vurdular prangayla da yürüttüler bizi ama sonra Kenan Evren rahmetli oldu, biz hayattayız.

* Biz de bir gün öleceğiz nasıl olsa yani bu ceza yöntemiyle korkutmadır. Bunlar diyor ki Yılmaz Özdil’i, avukatları, Metin Akpınar’ı, Müjdat Gezen’i biz gerekirse bunları da tutuklarız, havadır bunlar” diye konuştu.

‘BEN ÖYLE ONA BUNA PARMAK SALLAMADIM’

“Gün gelir korkutanı da korkutur. Biz böyle şeylerden korkmayız, yılmayız” diyen Müjdat Gezen sözlerini şöyle noktaladı:

* Gün gelir korkutanı da korkutur. Biz böyle şeylerden korkmayız, yılmayız. Ben hayatımda hiç kimseye hakaret etmedim, hakaret ayıp bir şeydir.

* Önüne gelene ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret etti’ diyorlar ben savcıya sordum aynı gün hakime de sordum ‘Hakaretin ne olduğunu bana söyleyin’ dedim, söyleyemediler. Söylemeleri gereken cümle şudur, haddini bil sözcüğü eğer hakarete giriyorsa aman aman kimler yatmaz değil mi?

* Şu an yine söylüyorum evet herkes haddini bilecek. Ben haddimi bilen bir insanım, kimseye hakaret etmeyecek kadar aile terbiyem var benim. Öyle ona buna parmak sallamadım hayatımda, onu bunu tehdit etmedim, korkutmaya çalışmadım hiç bunları yapmadım.

* Bu yüzden bence çok yanlış bir yerdeler. Müjdat Gezen’i korkutacaklar, Yılmaz Özdil’i, Metin Akpınar’ı korkutacaklar, avukatları korkutacaklar, yerlerde yatıracaklar onları. Sonra baroları parçalayacaklar. Parçalaya parçalaya bir hal oldular.

Hapsi istenen Müjdat Gezen’den açıklama

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

 1. 2 sene önce

  Metin Akpınar ve Müjdat Gezen ne demişti?
  Gazeteci Uğur Dündar tarafından sunulan Halk Arenası programına konuk olan Metin Akpınar programda, “Polarizasyondan ve kargaşadan kurtulmamızın tek çaresi demokrasi diye düşünüyorum. Oraya ulaşabilirsek kavga dövüş olmaz, bu işin içinden çıkarız. Ulaşamazsak, her faşizmin karşılaştığı gibi belki liderini ayağından asarlar, belki mahzenlerde zehirlenerek ölür, belki de başka liderlerin yaşadığı kötü sonları yaşayabilir” demişti.
  Programın diğer konuğu Müjdat Gezen ise “Herkesi azarlıyor. Herkese parmak sallıyor. Herkese haddini bil diyor. Bak kardeşim, bak Recep Tayyip Erdoğan sen benim, bizim vatanseverliğimizi sınayamazsın haddini bil” ifadesini kullanmıştı.
  Akpınar ve Gezen hakkında sarf ettikleri bu sözler nedeniyle “Türkiye Cumhuriyeti Devleti Cumhurbaşkanı’nı hedef alarak hakaret içerikli sözler söyleyip darbe ve ölüm tehdidinde bulundukları yönünde haberler yer aldığının tespiti üzerine” soruşturma başlatılmıştı. Aralık ayında mahkemeye sevk edilen iki sanatçı hakkında konulan adli kontrol şartı daha sonra kaldırılmıştı.

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  Etkiye tepki vermişler. Demem o ki dikta rejiminde gibi hissederse vatandaş tepkisi de ona göre olur. Müjdat’ın dediği yalan mı? Kadıköydekiler sana taraf olmuyor diye vatanı umursamıyorlar diyerek ötekileştirmek çok mu haktan vakii. Diyorsun ki yani ya bendensin ya bu millete karşı. O zaman iktidarın ilk yarı yılında, hani şu “gel bitsin artık bu hasret” yıllarında oy verenleri nereye koyacağız? Sen böyle milleti etiketleyince biri çıkıp haddini bil dediğinde hukuk savcı hakim emir almış gibi ki aldıklarına şüphe yok insanların üzerine yürüyorlar ki adam haklı kim olursan ol hele de bu milletin önünde haddini bil demek hakaret değildir zira sultanlar geldi gitti hiçbiri milletten büyüğüm diyemedi diyemez.
  Açın bir Trump’ın twitlerinin altındaki açık isimli yorumları okuyun adamın ne deliliği kalmış ne vatan hainliği daha neler ağzıma alamayaçağım laflar. hakaret budur ama onlar bile tek tek evinden toplanmıyor.
  Şuraya bile aklı başında düşüncemizi yazarken, içinde dirhem hakaret veya kötü niyet olmayan yazımızı paylaşırken sahte isim kullanıyoruz, sadece o da değil ben o kadarını söyleyim. Niye? Gözünün üzerinde kaş var diyerek kapımızı çalmasınlar diye.Nedir bu kokunun adı hadi hep beraber bulalım. Yüksek demokrasi mi? Benim düşüncelerim sözlerim yasadışı olacak kadar mı kötü, katiyen, nedir o zaman bu korkunun adı. İçinden bağırmak gelen ama iki satır yazmaya korkan sen, söyle ne bu korkunun adı, demokrasinin zirvesi mi?
  Şu yaşında adam “evren’de de yattım yine yatarım” diyor. Delikanlılığına lafın içindeki manidarlıga hayran kalmamak mümkün değil. Alkışlıyorum cesaretini Mujdat…

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!