Hasan Atilla Uğur: Üçüncü seçenek var birbirimize güvenelim

Youtube'dan yayın yapan Babala kanalının 'Mevzular' programında Oğuzhan Uğur ve e. Albay Hasan Atilla Uğur yine çok önemli açıklamalar yaptılar...

Hasan Atilla Uğur:  Üçüncü seçenek var birbirimize güvenelim

Mevzular'ın 39. bölümde Hasan Atilla Uğur ve Oğuzhan Uğur birlikte sosyal medyadaki sahte Atatürkçü hesapların bilinçli yanlış yönlendirmeleri hakkında açıklamalar yaptı. Programda Ayasofya Müzesi'nin tekrar ibadete açılması, Mustafa Kemal Atatürk'ün Ayasofya kararının hangi önemli kazanımlara önayak olduğu, Ali Erbaş'ın konuşması, hilafet söylemleri ve yerel yönetimler yasası konuşuldu. Programın sonunda Hasan Atilla Uğur, Veryansın TV'den köşe yazarlarının yazıları tavsiye etti.

İşte Mevzular'da konuşulan konulardan bazıları:

OĞUZHAN UĞUR, ATATÜRKÇÜ MASKELİ FETÖ'CÜLERİ ANLATTI

"Mevzuları çekmeye eriniyordum çünkü Twitter’da çok aktiftim. Twitter’da birçok insan çok fazla aktif. Özellikle FETÖ’cülerin ‘milli mücadele’ başlığı altında Atatürk fotoğraflarıyla, Atatürkçüymüş gibi iktidara saldırmaları ve iktidardan rahatsız olan Atatürkçü insanlar bakıyorlar ve diyorlar ki “Bunlar da Atatürkçü, aynı bizim söylediğimiz şeyleri söylüyorlar. Dur bizde bunların yanında olalım” deyip maalesef bilmeden kandırılarak yandaş oldukları ‘Atatürkçülerle’ dolu.

Bunlar biz bir şey konuştuğumuz zaman Almanya’dan özellikle İngiltere’den saldırıyorlar. Bize tekrar ‘Ergenekoncu’ demeye başladılar. Ama maalesef öyle bir milletiz ki bu FETÖ’cülerin yazdıklarına aldananlar da olmaya başladı. “Abi size Ergenekoncu diyorlar, ne diyorsun bu konuda” demeye başladılar. Bunların bir bölümü bize bundan on bölüm önce yorumlarda “bizi aydınlattınız” diyen adamlar. Artık kimin neci olduğunun anlaşılmadığı bir durum. "

Atilla Uğur:

"Öncelikle senin ‘Mevzular’ çekmeye karar vermenden ötürü müthiş mutluluk duyuyorum.

Az önce şunu söyledin. Özellikle İngiltere, Almanya, ABD ağırlıklı bu alçak casus örgüt FETÖ’nün casusları çok uzun zamandır Atatürkçülük kisvesi altında sana, bana, ona gerçekten millici gördükleri herkese, sanki iktidara saldırıyormuş gibi yaparak saldırılar düzenliyorlar. Şimdi biz bu saldırılardan ürkseydik, ciddiye alsaydık bugüne kadar hiçbir şey yapmaz, kenara çekilirdik. Ama öyle bir durum yok. Onları toplasan bir çuvala koysan, çuvalın yarısı dolar ancak."

Oğuzhan Uğur:

"Siz aşağılık, kansız, soysuz köpeklersiniz. Hiçbir zaman korkmadık sizden, korkmayacağız. Siz işadamı, vali, kaymakam, milletvekili olabilirsiniz. Zamanında oldunuz, o güçle havalarda uçtunuz. Ama sizin o gücünüze de biat etmedik. Şu halinize mi biat edeceğiz. Bizim biat edeceğimiz vatan millet sevdalısı fikirler vardır. O fikirlerin temeli de Mustafa Kemal’dir."

HASAN ATİLLA UĞUR: TARİHİMİZİ BİLECEĞİZ'

Hasan Atilla Uğur:

"Tarihini bilmeyen milletler yok olmaya mahkûmdur. Mehmet Akif Ersoy demiş ki “Eğer ders alınsaydı hiç tekerrür eder miydi?” Onun için tarihimizi mutlaka bilmek zorundayız. Bugün Osmanlıcılık yapanlar, bugün Atatürkçülük yapanlar gerçekten Osmanlıyı, gerçekten atamız Atatürk’ü ve onun kurduğu Cumhuriyetin hangi evrelerden geçtiğini biliyorlar mı? Bu konuda şüphelerim var. Bir tarafta hilafet çığırtganları, bir tarafta PKK ile FETÖ ile işbirliği yapmaya çalışan çevreler. Türk milleti mecbur mu bu ikisinden birini seçmeye. Bu topraklarda İstiklal Harbi verildi. İstiklal Harbi verilirken kan döküldü, çok büyük bedeller ödendi. Kimin toprağını kime veriyorsunuz. Şimdi ‘yerel yönetimler yasası’ diye tekrar kaşımaya başladılar. Yerel yönetimleri desteklemek demek ‘eyalet sistemini’ desteklemek demek ve Türkiye’nin parçalanması demek. Siz kimin toprağını kim veriyorsunuz. Ya da hilafet, saltanat diye bağıranlar, bize kılıç gösterenler… İstiklal harbi sırasında da İngiliz destekliler, Kürdistan dedi, Ermenistan dedi, hilafet dedi. Ama atalarımız buna izin vermedi. Bugün de bu kararlılıkla buna izin vermeyeceğiz. 

Mustafa Kemal’e lanet edenler şunu biliyorlar mı? Pınarhisar’da, İzmir’de, Menemen’de Yunan’ın İngiliz’in girdiği yerlerde camide ezan okumaya çalışan müezzinlerin öldürüldüğünü, işkence gördüğünü… Onlara neden lanet okumuyorsunuz? Ayasofya’mızı tekrar Türk yurdu yapan, İngiliz işgalinden kurtaran Mustafa Kemal ve arkadaşlarına lanet okuyabilmek için mutlaka aymaz olmak gerekir ya da ihanet içinde olmak gerekir.

'ÜÇÜNCÜ SEÇENEĞİMİZ VAR'

Bir tarafta 'hilafet' yanlıları, bir tarafta 'Kürdistan' diyenler. Hepsinin ortak noktası Cumhuriyet düşmanı olmaları. Bizim üçüncü seçeneğimiz yok mu? Bu milletin yüzde doksanı Mustafa Kemal’in yolundan, bilim ve akıl yolundan yürümeye hazır. Tek derdimiz bir araya gelemememiz. 

Ben bu çalışmaları yaparken devre arkadaşım Osman Aydoğan’ın makalelerinden büyük ölçüde yararlandım. Sevgili Nihat Genç’in yazısını okudum size de okumanızı tavsiye ederim. Nihat Genç yazısında diyor ki “Kimin toprağını nereden aldınız kime veriyorsunuz”… Ayrıca atamıza lanet okuyup sonradan geri vites yapan, eline kılıç alıp şov yapan Diyanet İşleri Başkanı’nın geçmişinde neler olduğunu yazan Erdem Atay’ın Veryansın TV’de çok güzel yazısı var onu da okumanızı tavsiye ederim."