Hastane yemeğinden kertenkele çıktı iddiası

Kırıkkale'nin Karakeçili Devlet Hastanesi'nin yemekhanesinde dün dağıtılan menüde şehriye pilavı vardı. Ancak bir çalışan tabaktan kertenkele çıktığını iddia etti.

Hastane yemeğinden kertenkele çıktı iddiası

Kırıkkale’nin Karakeçili Devlet Hastanesi’nin yemekhanesinde dün dağıtılan menüde şehriye pilavı vardı. Ancak bir çalışan tabaktan kertenkele çıktığını iddia etti. İl Sağlık Müdürlüğü, konuyla ilgili işlem başlatıldığını, ilgililer hakkında gerekli cezanın uygulanacağını açıkladı.

Sağlık çalışanları, durumu hastane yönetimine ve bağlı bulundukları sendikaya bildirdi. Olayla ilgili tutanak tutuldu.

Kırıkkale’nin Karakeçili Devlet Hastanesi’nin yemekhanesinde dün dağıtılan menüde şehriye pilavı vardı. Ancak bir çalışan tabaktan kertenkele çıktığını iddia etti.

‘SON NOKTAYI YARI PİŞMİŞ KERTENKELE KOYDU’

Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Murat Buluç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Biz Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi ve Tıp Fakültesi Hastanesi’ndeki yemekhane hijyeni, yemek listesi ve yemekhanedeki ayrımcılık ile uğraşırken, son noktayı Karakeçili Devlet Hastanesi’nde yemeğin içinden çıkan yarı pişmiş kertenkele koydu. Sağlık çalışanları ve hastalarımız, insani koşullarda yemek yemeyi hak ediyor” dedi.

‘İLGİLİLER HAKKINDA CEZAİ İŞLEMLER UYGULANACAKTIR’

İl Sağlık Müdürlüğü de konuyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, “9 Ekim 2019 tarihinden itibaren bazı sosyal medya hesapları ve basın yayın organlarında çıkan Karakeçili ilçe hastanemizde yemek servisi sırasında tespit edilen uygunsuz yemek konusu ile ilgili çıkan haberlere istinaden, İl Sağlık Müdürlüğümüzce konu hakkında işlemler başlatılmış olup, ilgililer hakkında gerekli cezai işlemler uygulanacaktır” ifadeleri kullanıldı.

İncelemeler sonunda ilgili yemek firmasına para cezası uygulanacağı belirtildi.