Hatay’da havalimanı yolunda derin çatlaklar… Kentte yıkım devasa boyutta

En büyük yıkım yaşayan illerden biri olan Hatay'da 2 büyük depremde havalimanı yolunda derin çatlaklar oluştu. Pistteki yarılmalar nedeniyle de havalimanı, uçuşlara kapatıldı. Havalimanı yolu üzerindeki binalardaki yıkım da çarpıcı boyutlarda.

featured

Kahramanmaraş’ta dün 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Deprem, Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay’da büyük yıkıma yol açtı. 10 ilde toplam can kaybı 3 bin 381’e yükseldi. Yaralı sayısı 20 bin 426, teyit edilmiş yıkılan bina sayısı ise 5 bin 775 olarak kayıtlara geçti.

En büyük yıkım yaşayan illerden biri olan Hatay’da 2 büyük depremde havalimanı yolunda derin çatlaklar oluştu. Pistteki yarılmalar nedeniyle de havalimanı, uçuşlara kapatıldı. Havalimanı yolu üzerindeki binalardaki yıkım da çarpıcı boyutlarda.

Kahramanmaraş merkezli peş peşe depremler, Hatay’da da büyük yıkıma neden oldu. İskenderun, Antakya ve Kırıkhan ilçelerinde çok sayıda bina yıkıldı. Enkaz altında kalanları kurtarmak için yardım bekleniyor. Hatay Havalimanı yolunda da derin çatlaklar oluştu. Yol, araç trafiğine kapatıldı. Pistteki yarılmalar nedeniyle de havalimanı, dünden beri uçuşlara kapalı. (DHA)

Hatay’da havalimanı yolunda derin çatlaklar… Kentte yıkım devasa boyutta

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!