Havuz medyasından bir gazete daha kapanıyor

Turkuvaz Medya Grubu'nda tenkisat devam ediyor. Sabah gazetesinde işten çıkarmalar sürerken Takvim gazetesinin de kapatılacağı iddia edildi.

Havuz medyasından bir gazete daha kapanıyor

Ömer Faruk Kalyoncu'nun sahibi olduğu Kalyon Holding'e bağlı Turkuvaz Medya Grubu'na ait Takvim Gazetesi'nin kapanacağı iddia edildi.

 Medyaradar'ın haberine göre, Genel Yayın Yönetmenliğini Ergün Diler’in yaptığı Takvim gazetesi kağıt baskısına son verecek.

Bunun için ise koronavirüsle mücadele kapsamında hayata geçen kısa çalışma ödeneğinin uzatıldığı 28 Şubat tarihi beklenecek. O tarihten sonra Takvim dijital olarak yayın hayatına devam edecek. 

Medya dünyasındaki iddialara göre Takvim gazetesinin kapanacak olmasının Turkuvaz Medya Grubu’nu karıştırma gerekçesi ise şu: 

İddialara göre, dijital yayın hayatına devam etse de Takvim gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Ergün Diler ve yazı işleri kadrosunun Sabah gazetesinde yer almak istemeleri grubu karıştırdı. Ergün Diler ve gazetenin öne çıkan isimleri ve yöneticileri Sabah gazetesinde kendilerine yer bulmak için harekete geçti. Bu nedenle grupta içten içe bir hareketlenme başladı.