Hayretle izliyorum…’RTÜK’ün ısrarla ceza vermediği kanal…’

Fatih Altaylı, 'RTÜK, yapılan önce şikayete, yaşanan onca rezalete karşın ATV’deki bazı programları görmezden geliyor' diye yazdı.

Hayretle izliyorum…’RTÜK’ün ısrarla ceza vermediği kanal…’

HaberTürk yazarı ve programcısı Fatih Altaylı, sık sık gelen RTÜK cezalarından uzun süredir şikayetçiydi. Halk Tv ve Tele 1’e verilen 5 gün yayın durdurma cezasının ardından tekrar RTÜK’ü yazan Altaylı, ATV’yi işaret etti ve RTÜK Başkanı’nı sert sözlerle eleştirdi.

Altaylı’nın yazısının satır başları şöyle:

“RTÜK’ün ATV’ye her türlü şikayete rağmen tek bir ceza dahi vermemiş olması tartışmasını hayretle izliyordum.
Çünkü bana göre asıl olan RTÜK’ün birilerine ağır cezalar vermesini istemek değil, hiç kimseye manasız cezalar vermemesini istemektir.
Tabii burada RTÜK’ün tarafsız olmadığını ortaya koymak gibi bir hedef var ise sadece ona da katılırım.
Gerçekten de RTÜK, yapılan önce şikayete, yaşanan onca rezalete karşın ATV’deki bazı programları görmezden geliyor.
Çok daha azını yapan başka kanalların programlarına ise son derece haşin bir biçimde dalıyor.
RTÜK’ün ATV’yi kayırması tartışması başlayınca Üst Kurul’un bundan rahatsız olacağını, utanıp sıkılacağını düşünenler ise hayli yanılgı içindeler.
RTÜK bu eleştirileri “madalya” olarak göğsüne takar ve sicil amirlerine “Bakın efendimiz, nasıl da doğru işler yaptığımızı düşmanlarınız söylüyor” diyerek görevlerini bihakkın yaptıklarını göstermek için kullanır.
Öyle olmasa tüm bu eleştirilerin orta yerinde Halk TV ve Tele 1’e şimdiye kadar kimseye verilmemiş 5 gün yayın durdurma cezası vermezdi.”