Hazal Tektaş cinayeti: Son mesajları ortaya çıktı

İstanbul'da sokak ortasında katledilen Hazal Tektaş'ın, Mehmet Ali Atış tarafından defalarca tehdit edildiği ortaya çıktı. Tektaş'ın katil zanlısı tarafından alıkonulduğunu ve arkadaşının kendisine attığı mesajları gösterdi.

Hazal Tektaş cinayeti: Son mesajları ortaya çıktı

19 yaşında cinayete kurban giden Hazal Tektaş'ın yakın arkadaşı Beste T., genç kadının ölümünün ardından konuştu. Beste T. arkadaşının uzunca bir süredir tehdit edildiğini ifade ederken 18 yaşındaki Mehmet Ali Atış'ın Hazal'ı, cinayetten önce bir yerde alıkoyduğunu belirten mesajları ortaya çıkarttı.

DEFALARCA TEHDİT: O ÇOCUK YİNE GELDİ

Sabah Gazetesi'nin aktardığına göre Hazal Tektaş'ın arkadaşının gün yüzüne çıkarttığı mesajlarda, genç kızın "O çocuk (Mehmet) vardı ya, yine geldi. Silahla beni alıp götürdü, bir yere kilitledi. Polise haber verdim, yakalandı" mesajını attığı görüldü. Ayrıca Hazal'ın defalarca Mehmet Ali Atış tarafından tehditlere maruz kaldığı ancak ailesine zarar gelmesinden korktuğu bildirildi. Beste T., Hazal'ın mesajlarıyla birlikte zanlı hakkında şikayetçi olduğunu söyledi.

'AİLESİ İÇİN KORKUYORDU'

Beste T. şöyle devam etti: "O katil en son Hazal'a 'ya beni öldür ya da benim ol' demişti. Şimdi hem kendini hem Hazal'ı öldürdü. Daha önce de Hazal'ı zorla bir pansiyona götürmeye çalışmıştı. Orada silahla korkutmuştu. Hazal şikâyetçi olduğunu yazmıştı bana. Defalarca Hazal'ı kaçırmaya çalıştı."

NE OLMUŞTU?

İstanbul Esenler’de 19 yaşındaki Hazal Tektaş iddiaya göre kendisi ile birlikte olmak isteyen Mehmet Ali Atış'ı reddedince başından vurularak öldürüldü. 

Alınan bilgiye göre, Yavuz Selim Mahallesi’nde kaldırımda yürüyen Mehmet Ali Atış (18) ile Hazal Tektaş (19) arasında tartışma çıktı.

Tartışmanın büyümesi üzerine Hazal Tektaş uzaklaşmak için yolun karşısına geçmeye çalıştı.

Arkasından gelen Mehmet Ali Atış genç kızı refüjde tabancayla başından vurarak aynı silahla kendi kafasına ateş etti.

Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi.

Mehmet Ali Atış’ın hayatını kaybettiği belirlendi, Hazal Tektaş ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Genç kız hastanedeki müdahaleye rağmen kurtarılamadı.