HDP, Diyarbakır Anneleri’nin eylemini engellemeye çalıştı

featured
service

HDP önündeki eylemde 46’ncı güne girildi.

Diyarbakır’da, terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını belirttikleri çocuklarının bulunmasını isteyen 55 ailenin, HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önündeki oturma eylemi 46’ncı güne girdi.

Bu sabah HDP’ye ait otobüs, ailelerinin oturduğu bölgeye çekilerek eylem engellenmek istedi. Polis ekipleri, partililerle yaptığı görüşmeden sonuç alamayınca, otobüsü çekici yardımıyla bölgeden kaldırdı.

Ailelerin yağmurda ıslandığını fark eden bir grup hayırsever tarafından getirilen çadırlar da eylemin yapıldığı alana kuruldu.

HDP, AİLELERİN EYLEMİNİ ENGELLEMEYE ÇALIŞTI

Bugün sabah saatlerinde HDP İl binası önüne gelen aileler, oturdukları yere parti otobüsünün park edildiğini gördü. Eylemi engellemeye yönelik park edilen otobüsün kaldırılması için polis ekipleri partililerle görüştü.

Görüşmeden sonuç alınamayınca polis ekipleri çekici aracılığıyla otobüsü bulunduğu yerden kaldırdı. Otobüsün çekilmesinin ardından aileler oturma eylemindeki yerlerini aldı. Ailelerin yağan yağmurdan etkilenmemesi için de hayırsever vatandaşlar tarafından çadır kuruldu.

Eylemlerini sürdüren ailelere destek ziyaretleri de devam etti. Siirt Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Metin Canpolat ile beraberindeki 13 kişiden oluşan heyet, aileleri ziyaret ederek, çocukları için eylem yapan anne ve babalara kırmızı gül verdi. Siirt heyeti ile aileler Mehmetçik için asker selamı verdi.

HDP, Diyarbakır Anneleri’nin eylemini engellemeye çalıştı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!