'HDP' eleştirilerine böyle yanıt verdi: O zaman gelme Meclis'e

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'CHP ile HDP görüşüyor' eleştirilerine biz “Demokrasiyi savunan tek partiyiz. HDP'ye kızıyorlar, kızabilirsin. Ama bir suç örgütü gibi görüyorlar. HDP'li başkanvekili Meclis'i yönetiyor. HDP Meclis'i yönettiği zaman gelme Meclis'e “ yanıtını verdi.

'HDP' eleştirilerine böyle yanıt verdi: O zaman gelme Meclis'e

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. 

'CHP ile HDP görüşüyor' yönündeki eleştirilere yanıt veren Kılıçdaroğlu, "Birbirimize saygı göstermek zorundayız. CHP'nin bir özelliği var, biz bütün siyasi partilerle görüşen tek partiyiz. Çünkü biz demokrasiyi savunan tek partiyiz. Oy veren vatandaşlarımıza saygılıyız. Biz kendimizi hakim, savcı yerine koyamayız. HDP'ye kızıyorlar, kızabilirsin. Ama bir suç örgütü gibi görüyorlar. HDP'li başkanvekili Meclis'i yönetiyor. HDP Meclis'i yönettiği zaman gelme Meclis'e" ifadelerini kullandı.

İMAMOĞLU'NA İNCELEME

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yönelik başlatılan incelemeye tepki gösteren CHP lideri, "İstanbul'daki bütün konutların depreme dayanıklı hale gelmesi lazım. 'Afişleri kaldırcaksın' talimatı veriyorlar. Niye kaldırayım; ya kanal ya İstanbul. Yatırım yapacaksan Yozgat, Denizli, Uçak, Çanakkale, Elazığ, Tunceli, Sivas duruyor. Niye buraya yapıyorsun? Bu devlet politikasıymış. MGK'da görüşüldü mü? Özel bir yasa çıktı mı? Niye devlet politikası? Çünkü bir kişinin kararı devlet politikası sayılıyor. Bekçilik yapan yer, CHP'liler yemez. Belediye başkanları konuşmayacakmış, niçin doğruları duymaya tahammül edemiyorlar" ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN VE BAHÇELİ'NİN KIBRIS ZİYARETİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli'nin geçtiğimiz pazar günü KKTC'ye yaptığı ziyareti eleştiren Kılıçdaroğlu, "Sayın Erdoğan ekonomide reform yapacağız gerekirse acı reçeteyi milletin önüne koyacağız dedi. Soru şu: 18 yıldır ne yaptın arkadaş? Ne oldu da 18 yılın ardından millete acı reçete sunuyorsun? Ne istediysen yaptın. El kaldır deyince blok halinde el kaldırıyorlar. 18 yılda ne istediysen yaptın. Hangi gerekçeyle acı reçete koyuyorsun bunun sorgulanması lazım. Vatandaşa acı reçete koyacağız diyor devlette israf yapmaya devam ediyor. Kıbrıs’a Sayın Bahçeli ile birlikte gittiler. Önce biz oraya piknik yapmaya gideceğiz dediler. Devlet ciddiyetine bakar mısınız? Onlar Cumhuriyet Bayramı kutluyorlar bizimkiler oraya piknik yapmaya gidiyorlar. Bir uçak Erdoğan için, bir uçak Bahçeli için, bir uçak bakanlar ve heyetler için, Mevlüt Çavuşoğlu için, iki uçak da korumalar. Bizde bir söz var ya ayranı yok içmeye diye, vallahi de öyle. Bu ülkede pazar artıklarından beslenen milyonlar hiç gelmiyor mu aklınıza? Sizde vicdan, adalet duygusu, ahlak var mı? Bütün dünyaya alay malzemesi oldunuz. Acı reçete sunmadan önce devlette israfın önüne geçeceksin. Gittiler ama Rauf Denktaş’ın mezarını ziyaret etmediler. Eğer oraya piknik yapmaya gidiyorsan bunu sağlayan kişi sayın Bülent Ecevit’tir. Ecevit’in adını ağzına alamazlar, iyi ki de almıyorlar" dedi.