HDP 'Kobani'yi inkar etti!

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Ankara merkezli 7 ilde yapılan PKK/KCK operasyonuna ilişkin açıklama yaptı. Kobani olayları ile HDP arasındaki bağı inkar eden Sancar "6-8 Ekim olaylarının sorumlusu partimiz değildir" ifadelerini kullandı.

HDP 'Kobani'yi inkar etti!

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü PKK/KCK soruşturması kapsamındaki göz altılarla ilgili açıklama yaptı. 

KOBANİ OLAYLARI İLE HDP ARASINDAKİ BAĞI İNKAR ETTİ

Parti genel merkezinde basın toplantısı düzenleyen Sancar, 2014 yılındaki Kobani olaylarıyla ilgili "6-8 Ekim olaylarının sorumlusu partimiz değildir. Bu olayda partimizin sorumluluğunu ortaya koyacak hiçbir delil yoktur.” sözleriyle olaylarla HDP arasındaki bağı inkar etti.

Sancar “HDP'yi etkisizleştirmeye, mümkünse bitirmeye azmetmiş görünüyorlar; ama bu çaba nafiledir. Arkamızda halkımızın desteği, yüreğimizde inancımız ve mücadelemizde haklılığımız devam ettikçe hiçbir güç HDP'yi alt edemeyecektir. Kimsenin moralini bozmasına gerek yok. Umutsuzluk bizim kitabımızda yazmaz. Mücadele ve kararlılık, inanç ve haklılık, varlık temelimizdir. Yolumuz açıktır, bu ülkeye barışı, demokrasiyi ve adaleti bizler getireceğiz. Biz buna inanıyoruz" ifadelerini kullandı.