'HDP ile ortak anayasa' iddiasına İYİ Parti'den yanıt

İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, "HDP'nin içinde bulunduğu bir Anayasa görüşmesinin yapılmasının mümkün dahi olamayacağını açıklıyorum" dedi. Dervişoğlu "Ümit Özdağ'ın küçük ve mide bulandıran yalanlarıyla vakit kaybedecek durumda değiliz" ifadelerini kullandı. Ümit Özdağ da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Psikolojik izahları bırakın" dedi.

'HDP ile ortak anayasa' iddiasına İYİ Parti'den yanıt

VERYANSIN TV

Partisinden ihracı istenen İYİ Parti Milletvekili Ümit Özdağ, CHP, İYİ Parti, HDP ve Saadet Partisi’nin ortak Anayasa Taslağı hazırladığını iddia etmişti. Özdağ'ın iddialarına İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu'ndan yanıt geldi:

'BEDELİ OLACAKTIR'

Meclis'te düzenlediği basın toplantısında bir gazetecinin "Ümit Özdağ'ın açıklamaları vardı. Anayasa yapım süreciyle ilgili olarak iki kişinin ismini verdi. Meral Akşener'in divandan habersiz olarak yetki verdiğini söyledi. Nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusu üzerine Dervişoğlu, şunları kaydetti:

"Sayın Özdağ'ın beni asıl ilgilendiren ifadesi 'ben asla milletime yalan söylemedim' demesidir. 'Milletime yalan söylemedim' diyen bir siyasi şahsiyetin göz göre göre yalan söylüyor olması tarafımdan kabul edilebilecek bir davranış değildir. İYİ Partide her şey şeffaf biçimde yürütülmektedir. İYİ Partinin gizli ilişkileri ve gizli ajandaları yoktur. Özellikle HDP'nin içinde bulunduğu bir Anayasa görüşmesinin yapılmasının mümkün dahi olamayacağını açıklıyorum. Ümit Özdağ'ın iddialarını ciddiye alan herhangi bir arkadaşımız yoktur. Biz iktidarın büyük yalanlarıyla uğraşıyoruz. Ümit Özdağ'ın küçük ve mide bulandıran yalanlarıyla vakit kaybedecek durumda değiliz. Bunun bir bedeli olacaktır. Kendisine pazar arayan işportacı gibi davranıyor. Siyasi alıcısı çıkar mı çıkmaz mı onu bilmiyorum ama kendini strateji dehası diye tanımlayan bu arkadaşımızın bence yaptığı işi değerlendirebilecek aklıselim arkadaşları da vardır. Onlarla otursun konuşsun. Kendisini dün psikolojik yönden de gergin gördüm, acil şifalar diliyorum."

Dervişoğlu, "Nasıl bir bedel?" sorusuna, "Kendisi disiplin kuruluna sevk edilmiş durumda. Siyasetin bedeli bellidir. İYİ Partiye vermeye çalıştığı bu zararın bir karşılığı olmalı." cevabını verdi.

ÜMİT ÖZDAĞ: PSİKOLOJİK İZAHLARI BIRAKIN

Partisinden ihracı istenen İYİ Parti Milletvekili Ümit Özdağ’dan da CHP, İYİ Parti, HDP ve Saadet Partisi’nin ortak hazırladığı ileri sürülen Anayasa Taslağı’yla ilgili yeni bir açıklama geldi.

Ümit Özdağ, Twitter hesabından CHP İstanbul Milletvekili İbrahim Kaboğlu’nun geçen sene CNN Türk yayınındaki sözlerini paylaşarak, "İbrahim Kaboğlu, anayasa taslağını HDP, CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi'nin birlikte hazırladığını 3 Ekim 2019 tarihinde kamuoyuna açıklamıştı" diye yazdı.

Özdağ, bir sonraki paylaşımında da “M. Akşener: İ. Kaboğlu etki ajanı, N. Okutan: İ. Kaboğlu ruh hastası, M. Dervişoğlu: Ü. Özdağ psikolojik olarak gergin. Psikolojik izahları bırakın. Kaboğlu, CHP, HDP, İYİ Parti, Saadet birlikte anayasa hazırladık diyor. Kılıçdaroğlu Millet ittifakı taslağı hazır diyor” ifadelerini kullandı.