HDP önündeki eylemde 64’üncü gün

Diyarbakır'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını belirttikleri çocuklarının bulunmasını isteyen 55 aile, HDP binası önündeki oturma eylemini 64'üncü günde de sürdürdü.

HDP önündeki eylemde 64’üncü gün

Bugün HDP İl Başkanlığı’nın parti çalışmalarına geçici olarak kapatıldığını öğrenen eylemdeki aileler, karara tepki gösterdi.

Parti binasının bir süre kullanılmayacağı, güvenlik görevlileri ve nöbetçi yöneticilerin dışında partililerin binaya gelmeyeceği, çalışmalarını ilçe teşkilat binalarında yapılacağı öğrenildi. İl binasının kullanılmama gerekçesinin, olası provokasyonların önüne geçmek olduğu belirtildi.

‘YAKALARINI BIRAKMAYACAĞIZ’

Mardin’in Derik ilçesinden Diyarbakır’a gelen Emine- Şeyhmus Kaya çifti, İstanbul’da polis memuruyken, Muş’ta kardeşinin düğün konvoyuyla memleketine dönerken, Diyarbakır’ın Lice ilçesinde yol kesen PKK’lı teröristlerce kaçırılan oğulları Vedat Kaya (28) için 5 Eylül’de oturma eylemine başladı.

HDP’nin il binasını kullanmama kararını değerlendiren Şeyhmus Kaya, “Bunlar buradan kaçınca peşlerini bırakacağımızı mı zannediyorlar? Onların yakasını bırakmayacağız.

Bu çocuklar gelmeden, bunların yakasını bırakmıyoruz. Bunların kurtuluşu yok artık. Ölünceye kadar biz buradayız. Bunu bilsinler. Bunların yanına kar kalmayacak. Bu gelen ailelerin ahı, yanlarında kalmayacak. Sonuna kadar takip edeceğiz. Yakalarını bırakamayacağız, diğer binalara da gideceğiz” diye konuştu.