‘Hdp söylese oğlumu bırakırlar, ama söylemediler’

HDP önündeki eylemde 68'inci güne girildi.

‘Hdp söylese oğlumu bırakırlar, ama söylemediler’

Diyarbakır‘da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 56 aile, HDP il binası önündeki oturma eylemini 68’inci günde de sürdürdü. 2015 yılında Diyarbakır’ın Lice ilçesinde, PKK’lı teröristler tarafından kaçırılan oğlu Vedat Kaya için oturma eylemine katılan anne Emine Kaya, oğlunun serbest bırakılması için HDP’nin PKK’ya çağrıda bulunması gerektiğini ancak bunu yapmadıklarını söyledi.

‘HDP SÖYLESE OĞLUMU BIRAKIRLAR AMA SÖYLEMEDİLER’

Mardin’in Derik ilçesinden gelen Emine-Şeyhmus Kaya çifti de İstanbul’da polis memuruyken, kardeşinin Muş’taki düğününden dönen konvoyda bulunan ve Diyarbakır’ın Lice ilçesinde yol kesen PKK’lı teröristler tarafından kaçırılan oğulları Vedat Kaya (28) için oturma eylemini sürdürüyor.

5 Eylül’de eşiyle birlikte oturma eylemine katılan anne Kaya, oğlunun serbest bırakılması için HDP’nin terör örgütü PKK’ya çağrı yapmadığını ifade ederek, “Oğlum buraya gelmeden gitmeyeceğim. Sonuna kadar buradayım. Oğlumu HDP kaçırdı. HDP ve PKK aynıdır. Oğluma kavuşana kadar buradayım. Buradaki herkes oğlunu istiyor. HDP, PKK’ya söylese oğlumu bırakırlar ama HDP söylemedi” dedi.