HDP’den CHP’ye ‘ittifak’ çıkışı: Artık kapalı kapılar arkasında yapmayacağız

featured

HDP Eş Genel Başkanı Buldan, ‘Artık kimse kapalı kapılar ardında HDP ile ittifak görüşmeleri yapmayacak, yapamayacak. Halkımız, şeffaf, açık bir ittifak istiyor. Bunun için kapımız bütün muhalefet partilerine açık’ dedi.

Belediye seçimlerinde aday çıkarmayarak CHP adaylarını destekleyen ve “Bizim sayemizde kazandılar” diyen HDP’den bu kez “açık ittifak” şartı geldi.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Kars’ta HDP İl Başkanlığı binasında düzenlenen basın toplantısında, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Buldan şöyle konuştu: “Bu ülkeye barış, demokrasi, özgürlükler gelecekse bunlar demokrasi güçlerinin bir araya geldiği ve oluşturacağı ittifaklarla gelecektir. Şimdi herkes HDP’yi bir öcü partisi olarak görüyor ve önümüzdeki seçimlerde bizimle ittifak yapılmaması için önlemler almaya başladılar. Bakalım biz başkalarıyla ittifak yapacak mıyız? Kazandıran ve kaybettiren bir pozisyonda olan milyonlarca insanın oy verdiği bir parti, başkalarına gitmek yerine, diğer partilere kapısını açacak şeffaf ve demokratik bir ittifakın önünü açacak. İsteyen gelir, isteyen gelmez, bu kadar basittir.”

Buldan, “Artık kimse kapalı kapılar ardında HDP ile ittifak görüşmeleri yapmayacak, yapamayacak. Halkımız bunu kabul etmiyor. Halkımız, şeffaf, açık bir ittifak istiyor. Bunun için kapımız bütün muhalefet partilerine açıktır. Gelecek olan, bizimle ittifak yapacak olan bütün muhalefet partilerine kapımız açıktır” diye konuştu.

DEMİRTAŞ ÇAĞRI YAPMIŞTI

HDP’li Selahattin Demirtaş da Kemal Kılıçdaroğlu’nun da uzun zamandır gündeme getirdiği ‘Demokrasi İttifakı’ önerisinin bir benzerini yeniden gündeme getirmişti. Önceki gün PKK’nın yayın organı Mezopotamya Ajansı’nda yayınlanan mektubunda HDP’ye seslenen Demirtaş, “Cesur ve büyük siyasi hamleler, geniş ve açık ittifaklar yapabilmeliyiz” çağrısı yapmıştı.

HDP’den CHP’ye ‘ittifak’ çıkışı: Artık kapalı kapılar arkasında yapmayacağız

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 2 sene önce

  ha şöyle işte. kım ak kım kara gorelım

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  Feto atatürkçüler her tezgahı yaparken ergonokona balyoz tezgahların bunlarda yılanı yaralli bırakmayın başını edin diye destek veriyordu.bunlar avrupada kemalistler bütün katliamları yapıyor diye propaganda yapiyordu

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  veryansıncılar bir türlü kopamadığınız atlantik ittifakı bu işte hala yalpalıyor duruyorsunuz biraz cesur olun.

  Cevapla
 4. 2 sene önce

  Hdp yi anlayın artık. Alp sıkıldıkça yetişmiş.fetonun mezardakileride kaldırım oy verin derken bu hdp e referandumu boyutu etmiş.serbeste birakmamis 2010 referandumunda.ta o zamanda ergonokona tezgahı yapilmis

  Cevapla
 5. 2 sene önce

  Demek yine aciktan yok diyecekler, isi kapalidan halledecekler…yersen

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!