HDP’den Türkiye düşmanı rezalet bildiri! ‘Soykırım’ yalanında FETÖ’yle birleştiler

featured
service

HDP, sözde Ermeni Soykırımı yalanının yıl dönümünde ‘Anadolu’nun kadim halklarının torunları olarak, Ermeni Soykırımı utancıyla yüzleşiyoruz. Ermeni ve Süryani halklarının acısını paylaşıyoruz’ açıklaması yaptı.

Türkiye’nin vatan savunması yıllarını “soykırım” diye mahkum etmeye çalışan emperyalist merkezlerin 24 Nisan korosuna her yıl olduğu gibi bu yıl da HDP ve FETÖ tam gaz katıldı.

“Ermeni Soykırımı utancıyla yüzleşiyoruz” başlığıyla bir bildiri yayımlayan HDP/PKK, Türk tarihinin kahramanlarını soykırımcı ilan etti. Bildiride “Türkiye, Ermeni Soykırımı ile 105 yıldır yüzleşmedi. Tam tersine soykırımın baş failleri Talat ve Enver Paşaların isimlerini binlerce kamusal alana verildi” denildi.


Bildiri şöyle devam etti:

“Ermeni Soykırımı dünyada onlarca parlamento tarafından kabul edildi. Ancak büyük felaketin yaşandığı ülkemizin meclisi bu konuyu 105 yıldır konuşmadı. Büyük yıkım, başka ülkelerin meclislerinde değil, yaşandığı toprağın meclisinde, TBMM’de görüşülmelidir.

Türkiye’de geçmişte işlenen suçlarla yüzleşilmesi, tanınması ve kınanması toplumsal barışa büyük katkı sunacaktır. HDP olarak bu yüzleşmenin sağlanması için mücadele etmeye devam edeceğiz.

Anadolu’nun kadim halklarının torunları olarak, Ermeni Soykırımı utancıyla yüzleşiyoruz. Ermeni ve Süryani halklarının acısını paylaşıyoruz. Yaşanmış olan insanlık trajedisini yüreğimizin derinliklerinde hissediyor, o süreçte katledilen tüm insanları saygıyla anıyoruz.”

FETÖ DURUR MU!

Soykırım yalanını içerde HDP ve “yetmez ama evetçi” liberaller sürdürürken dışarıda da FETÖ yürütüyor.

Bugün 24 Nisan mesajı paylaşan firari FETÖ’cü Emre Uslu şu mesajı paylaştı:

“Yıl 1915, Ermeniler yerel özerklik isterken, İstanbul’da İttihat Terakkinin “Ruslar Ermenileri kullanıp Osmanlı’yı yıkacak” paranoyası ve Osmanlı’nın sonu. Yıl 2020, Kürtler yerel özerklik isterken, RTE’nin “ABD Kürtleri kullanıp TR’yi yıkacak” paranoyası ve…”

“Yıl 1915 İttihat Terakki yerel yönetimleri güçlendirme özerkleştirme sözüyle iktidara gelip yerel özerklik isteyen Ermenilere soykırım uyguladı Yıl 2020 AKP yerel yönetimleri güçlendirme vaadiyle iktidara geldi yerel özerklik isteyen Kürtlere etmediği zulüm kalmadı.”

Her 24 Nisan’da ABD Başkanlarının “soykırım” demesi için lobi faaliyeti yürüten FETÖ, bu yıl da yalan kampanyasındaki yerini aldı.

 

HDP’den Türkiye düşmanı rezalet bildiri! ‘Soykırım’ yalanında FETÖ’yle birleştiler

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 2 sene önce

  HDP müsterîh olsun, ÇOK SAYIN BAY GARO PAYLAN’ın verdiği “Çocukken uzaya gitmek istiyordum” yollu derin-mesaj yerini bulmuştur. Ayrıca böyle absürd mesajlar vermenin âlemi yoktur. Derinlik şurada: 1960’lı yılların ikinci yarısında, Ankara’da, ilk Türk astronotun İsmet İNÖNÜ olması bir daha geri dönmemesi kayd-ı şartıyla arzu edilir ve ODTÜ-ORDOT füzelerin bu maksada mâtuf olarak geliştirilir olduğuna inanılırdı [bkz: Yılmaz, T., “HDP’li Paylan: Çocukken uzaya gitmek istiyordum. AK Partililer: Biz göndeririz” (4 sütun üzerine) başlıklı TBMM haberi, Hürriyet gzt., Yayın Sahibi Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş., Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan Coşkun, Yayın Sahibi Temsilcisi ve Yazıişleri Müdürü Ardıç Aytalar, ISSN 1304-6632, Yıl 71 Sayı 26074, 15 Aralık 2019 Pazar, Basıldığı Yer Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş. Doğan Print Center (DPC) Osmangazi Mah. Turgut Özal Bulvarı No.120 Pursaklar Ankara, s.12].

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  Bu Vatan hainlerini meclise sokan işbirlikçilerin de, bunlar gibi düşünen tüm pisliklerin canı cehenneme. Perinçek İsviçre davasını anlatan kitap ve dergileri açıp okusunlar, hainlere köpeklik yapmasınlar.

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  ülkemizi parçalama amaçlı bu yazılara ve uğraşlara son vermenin kesin yolu, milli bir iktidarın gelmesi ve hükümet kurmasıdır.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!