‘HDP’li başkanlar yerine KCK’lılar imza atıyor’

featured
service

HDP’li belediye başkanlarının görev ve yetkilerini Kandil’e bıraktığı ve belediye imkanlarıyla ‘dağa çıkışları’ organize ettiği iddia edildi.

Terörle bağlantısı gerekçesiyle Van, Diyarbakır ve Mardin belediye başkanlıklarına görevlendirme yapılması gündemdeki yerini koruyor. Ana muhalefet partisi CHP, görevlendirme kararlarını “milli iradeye darbe” olarak yorumlarken, görevden alma gerekçeleri merak konusu. Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, görevden alma gerekçelerinden bazılarını köşesine taşıdı. Yazara göre belediyeler üzerinden dağa çıkış hızlanıyor ve terörle bağlantılı kişiler işe alınıyor. Selvi’nin bir diğer iddiası ise çok daha vahim. Belediye’ye KCK’lıların yerleştirildiğini iddia eden Selvi, “Trilyonluk hakedişler ve belediyeye alınacak personel ve atanacak bürokratların evrakları altındaki elektronik imzaların KCK tarafından atıldığı söyleniyor.” dedi. İşte o yazıda yer alan ifadeler:

ELEKTRONİK İMZA İLE BELEDİYEYİ YÖNETMİŞLER

Önce size HDP’li bir belediyeden bir görüntü aktarmak istiyorum. Seçimlerin üzerinden 3 ay geçmiş. Belediye başkanının sekreterinin kullandığı oda boşaltılmış. Belediye başkanı sekreterin odasına geçmiş, başkanın makamına ise 2’si kadın 5 KCK’lı yerleşmiş.

Bu tabloyu paylaştım ki bundan sonra aktaracağım bilginin kıymeti daha iyi anlaşılsın.

Kayyım atanan yerlerde belediye başkanlarının elektronik imzasının KCK tarafından kullanıldığı yönünde bir iddia var. Seçilmiş başkanların resmi kurumlarla yazışmaları ve günlük rutinleri imzaladıkları, ancak akçeli işlere ve bürokrat atamalara KCK’nın karar verdiği yönünde. Trilyonluk hakedişler ve belediyeye alınacak personel ve atanacak bürokratların evrakları altındaki elektronik imzaların KCK tarafından atıldığı söyleniyor. Belediye başkanı çalışacağı daire başkanının atamasına karar veriyor, atamanın altına Kandil imza atıyor. Böyle bir demokrasi olmaz…

Seçimle gelenler seçimle gitmeli ama Diyarbakır, Van ya da Mardin halkı Kandil’i mi seçti ki başkanlar yerine e-imzayı KCK atıyor? Kayyım içimize sinebilecek bir karar olmayabilir ama KCK’nın belediye başkanı yerine e-imza atmasını hangi demokrasiyle izah edeceğiz?

Kayyım sıcak bakılacak bir uygulama olmayabilir ama Kandil’in elektronik imza ile belediyeleri yönetmesinin de kabul edilebilecek bir tarafı var mı?

‘HDP’li başkanlar yerine KCK’lılar imza atıyor’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!