HDP'li Garo Paylan'dan utanmaz yalan!

Gence'de sivilleri katleden Ermenistan'ı kınayamayan HDP Milletvekili Garo Paylan, Azerbaycan'ın da sivil yerleşim yerlerini vurduğu yalanını piyasaya sürdü.

HDP'li Garo Paylan'dan utanmaz yalan!

Azerbaycan toprağı Karabağ'ı 30 yıldır hukuksuz biçimde işgal eden Ermenistan, Azerbaycan ordusu karşısında etkinlik gösteremeyince bir süredir sivil yerleşim yerlerini vurmaya başladı. En son dün gece Azerbaycan'ın Gence kentini balistik füzelerle vuran Ermenistan, 2'si çocuk 13 sivili katletti. 40'tan fazla sivil de yaralandı.

Ermenistan'ın, Azerbaycan yerleşim birimlerine top ve füzelerle gerçekleştirdiği saldırılarda bugüne kadar 60 sivil yaşamını yitirdi, 270 sivil yaralandı.

Ermenistan'ın sivil halka yönelik saldırısı büyük tepki çekerken HDP Milletvekili Garo Paylan'dan skandal bir paylaşım geldi.

Paylan, iki tarafında sivil yerleşim yerlerine saldırdığı yalanını ortaya attı.

Paylan Twitter hesabından şöyle yazdı:

"Karabağ’da süren savaşta, her iki taraf da sivil yerleşim yerlerine saldırılar düzenliyor. Azeri ve Ermeni güçleri derhal sivil yerleşim yerlerine saldırıları durdurmalıdır! Ateşkesi sağlayamadığımız sürece, iki halk birbirine kıyarak, beraberce kaybetmeye devam edecek."