HDP’li Selahattin Demirtaş: Çözüm için Öcalan yetkili

HDP'li Selahattin Demirtaş, Türkiye'nin PKK terör örgütü lideri Abdullah Öcalan'la görüşmesi gerektiğini öne sürdü ve “Çözüm için Öcalan yetkilidir” dedi.

featured

PKK/HDP kışkırtmasıyla 6-8 Ekim 2014’te yaşanan “Kobani” eylemleri davasının 19. duruşması Sincan Cezaevi Kampüsü’nde görüldü.

Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla duruşmaya katıldı.

Gazete Duvar’ın aktardığına göre Demirtaş savunmasında şunları söyledi:

“Resmi ideolojiye uymuyorsa sanatçı da olsa, siyasetçi de olsa terörist kabul ediliyor. Burası Türk yurdudur. Sevmeyen terk etsin’ diyorlar. Hayır burası hepimizin yurdudur. Kürt olarak benim Ankara’da, Trabzon’da hakkım var. Bölünmeyi engellemenin yolu tekleştirmek değil birleşmektir. Birlik çokluktur. ‘Tek dil, tek millet’ Hitler’in sloganıdır. Sene 2022’de savcı önümüze bir mütalaa koymuş. Mütalaanın temelinde Kürt sorunu, Kürtçe konuşma ve Kürtlükle ilgili meseleler. Herkes ders çıkarmalı. Yüz yıldır birbirimize çektirdiğimiz acılara son vermemiz lazım. Bize fedai siyasetçiler lazım. Terörist yaftası yemeyi göze almanız lazım. Çözüm için Abdullah Öcalan yetkilidir. Türkiye Cumhuriyeti demokrasi karşılığında Öcalan ile görüşmelidir. Irkçılık üzerine kurulan beka çoktan yıkıldı. Artık değişim zamanıdır. Bir kısım muhalefet partisi dahil HDP’yi dışlayan ve kapatmaya çalışanlara karşı biz değişim zamanının geldiğini düşünüyoruz.”

HDP’li Selahattin Demirtaş: Çözüm için Öcalan yetkili

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 7 ay önce

    Bölünmek istemiyorsanız tek dil tek millet istemeyeceksiniz diyor. Bölünmenin tanımı iki dil iki milletdir.
    Kendini ne kadar akıllı bizi ne kadar enayi görüyor olmalı ki böyle konuşabiliyor.

  2. 7 ay önce

    KK : ”ne var bunda, herkes katil başıyla görüşmek isteyebilir, en doğal hakkıdır. biz iktidar olunca bir kimseyle diğer bir kimsenin görüşmesini engellemeyeceğiz. Herkes katil başıyla görüşebilir misal ben de görüşebilirim mesela ne var bunda, pencereye de Atalı bayrak asarım, Gülü de aday yaparım, Ekmeli de ne var bunda, çarşaflı subay olabilir ne var bunda, hatta çarşafsız da olur. selattin bey size ne aptı ne aptı? bakın arkadaşlar demokrasi için vıt vıt vıt…

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!