‘HDP’nin zulmü nereye kadar?’

Diyarbakır'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 61 aile, HDP il binası önündeki oturma eylemini 112'nci günde de sürdürdü. Ağrı Anadolu Lisesi 2'nci sınıf öğrencisiyken 2014 yılında terör örgütü tarafından kaçırılan kızı Çiğdem (21) için oturma eylemini sürdüren Yasin Kaya, 'Kızım Türkçe öğretmeni olacaktı, çocukları eğitecekti, hayalini yıktılar' dedi.

‘HDP’nin zulmü nereye kadar?’

61 aile, HDP il binası önünde 112’nci günde de eylemini sürdürüyor.

‘KIZIMIN EN BÜYÜK HAYALİ TÜRKÇE ÖĞRETMENİ OLMAKTI’

Ağrı Taşlıçay ilçesi Kumluca köyünden gelen Yasin Kaya, kızı Çiğdem Kaya’nın Ağrı Anadolu Lisesi 2. sınıf öğrencisiyken PKK’lı teröristler tarafından kaçırıldığını söyleyerek 15 Ekim günü oturma eylemine katıldı. Kızının en büyük hayalinin Türkçe öğretmeni olmak olduğunu anlatan Kaya, kızını çok özlediğini ve bir an önce evladına kavuşmak istediğini söyledi.

‘HDP’NİN ZULMÜ NEREYE KADAR?’

Kaya, “112 gündür HDP önünde bekliyoruz. Hatice Ceylan’ın oğlu geldi, bu bize umut oldu. İnşallah bizim çocuklarda bir gün gelecekler. Kızıma da sesleniyorum, kızım eğer fırsat bulursan kaç gel. Türkiye Cumhuriyeti devletine sığın. HDP’nin zulmü nereye kadar acaba? Bize o kadar zulüm yapmışlar ki. Kızım gittiğinden beri hiç gülmedim.

Kızımla hiçbir irtibata girmedim. Kızım var mı yok mu, ölümü sağ mı bilmiyorum. Kızım HDP ve PKK tarafından zorla dağa kaçırılmışlar. Kızım Anadolu Lisesi’nde okuyordu. Türkçe öğretmeni olmak istiyordu. Hep diyordu, ‘Baba inşallah Türkçe öğretmeni olacağım, çocukları okutacağım.’ Kızımın bu hayalini de yıktılar” dedi.