Hekimler isyan etti: Şebnem Korur Fincancı, Türk hekimlerini temsil edemez!

featured

“Hekimiz Biz” grubunun Ankara’daki hekimleri, yayınladıkları bildiriyle “Barış İçin Öcalan Platformu üyesi Şebnem Korur Fincancı, Türk Hekimlerini temsil edemez” dediler.

Türk Tabipler Birliği’nin (TTB) Merkez Konsey seçimlerinde, “Etkin Demokratik TTB” grubu seçimi kazanmış, Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı başkan seçilmişti. Fincancı, Ergenekon ve Balyoz kumpaslarında FETÖ’nün yanında yer almış, Türkiye’yi “soykırımcı” ilan etmiş ve TSK’ya karşı Hendekçileri korumuştu.

Fincancı’nın TBB’ye başkan seçilmesine hekimler isyan etti. “Hekimiz Biz” grubunun Ankara’daki hekimleri, yayınladıkları bildiriyle “Barış İçin Öcalan Platformu üyesi Şebnem Korur Fincancı, Türk Hekimlerini temsil edemez” dedi.

Açıklamada şöyle denildi:

Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı (Prof. Dr. Rasime Şebnem Korur):

 • FETÖ kumpası Ergenekon davasında müdahil olan, (Müdahil: sanıklardan zarar gördüğünü iddia eden, şikayetçi olan. FETÖ’nün Zaman Gazetesine “Ergenekon’da bugün de olsa müdahil olurum” diye demeç vermişti.)

 • FETÖ kumpası Ergenekon davasına destek veren bildiriye imza atan, (“Ergenekon Derinleştirilsin, Kazanan Yurttaşlar Olacak” bildirisi -2008)

 • Türkiye’yi ‘soykırımcı’ ilan eden (Onur konuğu olarak davet edildiği ATİK (Avrupa Türkiyeli İşçiler Konfederasyonu) Kongresinin sonuç bildirgesinde “Kahrolsun Faşist Türkiye Cumhuriyeti Devleti!”, “Kürt halkına yönelik TC devletinin paranoyak – histerik bayrak şövenizmini kınıyoruz”, “1915 Ermeni Soykırımını Lanetliyoruz! Ermeni halkının acısını paylaşıyoruz” ifadeleri yer almıştı.)

 • Hendek olayları sırasında PKK terörüne karşı verilen mücadele için “Bu Suça Ortak Olmayacağız” başlıklı “Barış için Akademisyenler” bildirisini imzalayan,

 • “Barış için Öcalana Özgürlük Platformu” (2012) içinde yer almış,

 • PKK’nın Yayın organı Özgür Gündem gazetesine destek için ‘Nöbetçi Genel Yayın Yönetmeni’ olmuş,

 • “FETÖ’nün darbe girişimindeki rolüne ilişkin belge olmadığını” savunan,

 • Aydın cinayetlerinde failleri koruyan raporları, onları görüp muayene etmeden veren kişidir. (Failleri görmeden yazdığı raporlar sonucunda Aksoy, Üçok, Mumcu ve Kışlalı cinayetlerinin failleri yapmayı talep ettikleri açıklamalardan vazgeçtiler ve bu durum anılan davalarda çok önemli aşama kaydedilmesini engelledi. Bu usulsüz raporlar sonradan çürütüldü.)

Şebnem Korur Fincancı’nın TTB Başkanı olmasını kabul etmiyoruz!”


Hekimler isyan etti: Şebnem Korur Fincancı, Türk hekimlerini temsil edemez!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

5 Yorum

 1. Bu ulke de hic vatanini seven savci hakim burokrat yok?Ya buna goz yumanlar Turk Devleti bu gibi soz de barolari dernekleri acilen yeniden yapailandirmali.Neredeyse hepsi vatanhaini illegal orgutlerin eline gecmis.

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  Nihayet ….. hekimler…. bir sanci hissetmeye basladi….

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  Hekimler böyle birini nasıl başkan yaparlar akıl alır gibi değil.

  Cevapla
 4. 2 sene önce

  Devlet Bahçeli konuştuğunda ciddiye almamıştım,
  olaya eksik bakmışım ,malesef.

  Cevapla
 5. 2 sene önce

  Seçilirken neredeydiniz

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!