Hesapları karıştırdılar… Yandaş ensonhaber sitesinden skandal tweet…

featured

Ensonhaber isimli internet sitesinin twitter hesabından Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü hedef alan paylaşım yapıldı.

Sık sık hedef gösteren paylaşımlar yapan ve nefret söylemi ile dolu olan ensonhaber isimli site, iktidara yakın haberler yapıp kamu kurumlarından reklamlar alıyor.

Atatürk düşmanı paylaşımın, haber sitesi editörünün yanlışlıkla paylaştığı tahmin ediliyor.

Bir kullanıcının yazdığı “Kurtuluş Savaşı çok daha ağır şartlarda geçmiştir, varlıkla yokluk arasında gidip geldik; o halde dahi Mustafa Kemal “Bayrak bir milletin onurudur, çiğnenmez” diyebilmiştir. Yunanları denize döktük biz, asıl icraat budur” mesajının altına ensonhaber hesabından, “M. Kemal Yunan hayranı olduğu için öyle demiştir. Ki açıklamalrı var Yunan askerlerinin ne kadar cesur olduğuna dair, başka bir şey değil.” yanıtı verildi.

‘AÇIKLIĞA KAVUŞTURACAĞIZ’

Ensonhaber’den konuya ilişkin açıklama yapılmazken, hatanın fark edilmesiyle birlikte tweet silindi. Ensonhaber Yayın Grubu Başkanı Serkan Kalemciler, kişisel Twitter hesabında açıklama yaptı. Kalemciler, “Markamızı hedef alan menfur sabotajı yapanı bulmak için ne gerekiyorsa yapacağız. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e yapılacak en küçük hakaret özümüze hakarettir. Bu iğrenç olayı tez zamanda açıklığa kavuşturacağımızı ilan ederiz.” ifadesini kullandı.

Hesapları karıştırdılar… Yandaş ensonhaber sitesinden skandal tweet…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

  1. Kahpe ve alçak artıklar!

  2. 3 hafta önce

    Akit, Ensonhaber gibi siteler cahil, sloganlarla gaza gelen isnaları manipüle etmek için her türlü yalanı ve iftiraya atacak siteler !! Bunları 10 yıldır takip ediyorum normalde cumhuriyet savcıları bu sitelerde hergün en az 5 tane kalburüstü yalan, iftira ve halkı bir diğerine kışlırtma haberi rahat bulur.

  3. 3 hafta önce

    yeni gelen iktidar bu sitelerin aldıkları reklamları ve yapılan hakaret dolu haberleri yargıya taşımazsa ben o iktidara da oy vermem

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!