Hesaplaşma filmi konusu ve oyuncuları

featured
service

Yönetmen koltuğunda Amerikalı yönetmen Gavin O’connor’un oturduğu, dram aksiyon ve suç türündeki Hesaplaşma, bünyesinde Ben Affleck, J.K Simmons gibi önemli oyuncuları barındıran 2016 yapımı Hesaplaşma filminin konusu ve oyuncuları hakkında her türlü bilgiyi haberimizde bulabilirsiniz…

Yönetmenlik kariyerine ilk uzun metrajı Comfortably Numb ile başlayan, biyografik drama Miracle ile ümit vadeden, 2011 yılında çektiği Warrior ile ise yılın en önemli filmlerinden birine imza atan Gavin O’Connor’un  asosyal bir dahinin sıra dışı hayatını konu alan filmi, IMDb listelerinde üst sıralarda yer alması ile  heyecanlandırsa da, aldığı yorumlarla senaryosu ile aynı türden filmlerin yanında etkisiz kaldığını gözlemlemliyoruz. 

HESAPLAŞMA FİLMİ KONUSU ( IMDb – 7.3 )

Christian Wolff (Ben Affleck) küçük yaşlarından itibaren müthiş zekası ve yetenekleriyle etrafındaki herkesi şaşkına çevirmiş ancak takıntılı ve küçüklüğünde otizm tanısı konmuş bir matematik dahisidir. Görünürde sıradan bir mali müşavirdir, ancak arka planda büyük suç teşkilatları için muhasebecilik yapmaktadır. Hazine Bakanlığı Suçla Mücadele Birimi’nin başındaki Raymond King (J.K. Simmons), Wolff’un peşine düşer. Bunun üzerine Wolff, daha yasal işlere yönelerek Living Robotics adlı bir robotik firmasında, muhasebeci Dana Cummings’in (Anna Kendrick) keşfettiği tutarsızlıkları araştırmaya başlar. Cummings ve Wolff birlikte çalışırlar, ancak gerçeğe yaklaştıkça gerçekten tehlikeli sularda yüzdüklerini anlayacaklardır.

HESAPLAŞMA FİLMİ FRAGMANI 

Farklı türleri içinde barındıran film, bir aksiyon filmi olarak ele aldığımızda türün tüm gerekliliklerini yerine getiriyor. Ancak çocukluğuğuyla kurulan köprülerde eksik kalarak farklı türler arasında dolaşmak konusunda Gavin O’Connor aynı etkiyi yaratamıyor. Dramatik bir hikaye ile kendini kaptırmayı bekleyenler hayal kırıklığına uğrayabilir bunun yanında aksiyon severler için aradığını fazlasıyla bulacaklarını söyleyebiliriz. 

HESAPLAŞMA FİLMİNİN OYUNCULARI

Filmin oyuncu kadrosu son derece can alıcı.Gavin O’connor’ın yönetmen koltuğunda yer aldığı gerilim-aksiyon filminde başrolleri Ben Affleck ile Anna Kendrick paylaşıyor. Bunun yanı sıra filmin kadrosunda J.K. Simmons, Jon Bernthal ve Cynthia Addai-robinson gibi isimler yer alıyor.

BEN AFFLECK

Benjamin Geza Affleck-Boldt, bilinen adıyla Ben Affleck, Amerikalı aktör. DC Sinema Evreni’nde Bruce Wayne (Batman) karakterini canlandırmasıyla hatırlanmaktadır.

1972 yılında Berkeley, California’da dünyaya gelen Ben Affleck, öğretmen bir anne (Chris) ile rehabilitasyon merkezi görevlisi bir babanın (Timothy) ilk çocuğuydu. Kardeşi Casey Affleck ile birlikte daha küçük yaşlarda oyunculuğa heves eden Affleck, bu konuda ilk fırsatı ailesiyle birlikte taşındığı Boston’da yakaladı. Küçük yaşlarda filmlerde oynama fırsatı buldu. 12 yaşında anne ve babası ayrıldı, arkasında annesi ve kardeşiyle birlikte 1 yıl Meksika’da yaşadı ve akıcı şekilde İspanyolca öğrendi. Geri dönmelerinin ardından Cambridge Rindge and Latin School’da eğitim gördü. Lise yıllarında okul arkadaşı olan Matt Damon’la arkadaşlığının başlangıcı, uzun yıllar hem özel, hem de profesyonel yaşamlarına büyük bir etki yapacaktı. Vermont Üniversitesi’nde İspanyol Dili ve Los Angeles’taki Occidental College’da Orta Doğu Çalışmaları bölümlerine kaydolsa da ikisini de bitiremedi ve profesyonel oyunculuk hayatına atıldı.

1990’ların başında School Ties, Dazed and Confused, Glory Daze gibi filmlerde çoğunlukla okul öğrencisi olan karakterleri canlandırdı. Kariyerinin seyrini değiştiren film, 1997 yapımı Can Dostum (Good Will Hunting) oldu. Gus Van Sant’in yönettiği filmin senaryosunu Matt Damon’la birlikte yazan, aynı zamanda Damon ve Robin Williams’la birlikte başrolde oynayan Affleck, En İyi Orijinal Senaryo dalında Oscar ve Altın Küre’yi kazandı.

Good Will Hunting’in ardından yüksek profilli filmlerde başrollerde oynamaya başlayan Affleck’in ilk dikkat çeken yapımı, Bruce Willis ve Liv Tyler’la birlikte başrolde oynadığı Armageddon oldu. 2001 yapımı Pearl Harbor’da başrolde oynadı. 2003’te Marvel karakteri Daredevil’in sinema filminde Matt Murdock (Daredevil) rolüne seçildi.

2007’de ilk yönetmenlik deneyimini Kızımı Kurtarın (Gone Baby Gone) ile yaşadı. 2012’de hem yönetmeni olduğu, hem de Tony Mendez rolüyle başrolde oynadığı Operasyon: Argo filmi büyük takdir kazandı. Yılın en iyi filmleri arasında gösterilen Argo, En İyi Film dalında Oscar ve Altın Küre kazanırken, Ben Affleck de En İyi Yönetmen dalında Altın Küre’nin sahibi oldu.

2014’te David Fincher’ın yönettiği Gone Girl’de Rosamund Pike ile başrolde oynayan Affleck DC süperkahraman filmleri evrenine Bruce Wayne, yani Batman olarak katıldı. Bu roldeki ilk filminde ise 2016’da Batman v Superman: Adaletin Şafağı’nda oynadı. 2017’de Adalet Birliği: Justice League’de yine Bruce Wayne rolündeydi.

ANNA KENDRICK

Anna Cooke Kendrick, 1985 doğumlu Amerikalı aktris.

1985’te Portland, Maine’de muhasebeci Janice Cooke ve tarih öğretmeni William Kendrick’in kızı olarak doğdu.

 Michael adlı bir ağabeyi vardır. Deering Lisesi’ni bitirdi. Kariyerinin ilk yıllarında tiyatro performanslarıyla öne çıktı. Henüz 12 yaşındayken ilk kez Broadway’de sahneye High Society oyunuyla çıktı. 2003’te Camp filmiyle ilk sinema rolünü aldı. 2008’de Alacakaranlık (Twilight) serisinin ilk filminde Jessica Stanley karakterini canlandırdı ve serinin devam eden 3 filminde aynı karakteri canlandırdı. 

Scott Pilgrim vs. the World filminde oynadıktan sonra Pitch Perfect serisine Beca karakteriyle katıldı.

Hesaplaşma filmi konusu ve oyuncuları

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!