Heyecanlanan FETÖ'cülere 'Joe Biden' uyarısı!

Türkiye'ye karşı Trump'tan daha düşmanca tavır alacağını bekledikleri Joe Biden'a hararetle destek veren FETÖ'cülere ve Amerikancılara firari FETÖ'cü Emre Uslu'dan "Biraz gerçekçi olmakta fayda var" uyarısı geldi.

Heyecanlanan FETÖ'cülere 'Joe Biden' uyarısı!

VERYANSIN TV

Türkiye'deki Amerikancıların Trump'a karşı Joe Biden'a yönelik hararetli desteği sürüyor. Trump'a göre Türkiye'ye karşı daha "şahin" tavır alması beklenen Biden'a FETÖ'den de yoğun destek geliyor. Çünkü Demokratlar ile FETÖ arasındaki "sıcak" ilişki sır değil.

Hatta FETÖ önceki başkanlık seçimlerinde Trump'a karşı Demokrat Parti'nin adayı Hillary Clinton'ı desteklemiş ve kampanyasına yaklaşık 2 milyon dolar bağış yaptığı ortaya çıkmıştı.

Biden'ın ekibi de firari FETÖ'cüleri ABD Senatosu'nda dahi ağırlamıştı. FETÖ Trump döneminde de Beyaz Saray tarafından kollansa da örgütün Demokratlarla daha stratejik ilişkilerinin olduğu biliniyor. 

Seçimleri Biden'ın önde götürmesi FETÖ'cüleri daha da heyecanlandırırken, firari örgüt üyesi Emre Uslu'dan uyarı geldi. Uslu sosyal medya hesabından FETÖ'cülere ve Amerikancılara "gerçekçi olmak lazım" diye seslendi.

Uslu şu ifadeleri kullandı:

"Joe gelince her şeyin değişeçeğini düşünenlere not: Joe Biden Erdoğan ameliyattan çıktıktan sonra evinde ziyaret eden liderdi. Biden gelince elbette Trump gibi olmaz ama birazcık gerçekçi olmakta fayda var."

ÜÇOK: FETÖ ABD SENATOSUNDA

Geçen yıl Barış Pınarı Harekatı sırasında Türkiye’ye karşı üst üste düşmanca kararlar alan ABD Temsilciler Meclisi ve senatodaki FETÖ etkisi tartışma konusu olmuştu. Özellikle Biden'ın liderlik yaptığı Demokratların FETÖ ile sıcak temasları gündeme gelmişti.

Eski Askeri Savcı Albay Ahmet Zeki Üçok, geçen yıl FETÖ’nün kararlardaki etkisine dikkat çekmişti.

Temsilciler Meclisi’nin 1915 olaylarını ‘soykırım’ olarak tanımlaması ve Barış Pınarı Harekâtı nedeniyle Türkiye’ye yaptırım uygulanmasını öngören kararıyla Amerika’nın gerçek niyeti ve yüzü bir kez daha ortaya çıktı. Tabii Amerikan siyasi sistemini iyi bilen ve buna göre örgütlenen lobi kuruluşlarının yürütme ve yasama organlarını nasıl etkileyip dizayn etmeye çalıştıkları da…

Çünkü tasarılar hem Kongre tarihinde nadir rastlanan durumla yüksek bir kabul eşiğinde geçti hem de Türk dostu olarak bilinenler dahi destek verdi. Dolayısıyla da Temsilciler Meclisi üyelerine bire bir yakın markaj olduğu çok açık ve net. Buna yanlış bilgilendirme faaliyeti ya da yekten yönlendirme de diyebiliriz.

GÜLEN AĞIRLAMIŞTI

ABD’deki FETÖ’cülerin payı büyük. Nasılını Hava Kuvvetleri Komutanlığı eski başsavcısı, emekli Albay Ahmet Zeki Üçok anlatıyor:

“15 Temmuz’dan önce bizim bütün lobi faaliyetlerimiz ABD’deki FETÖ ekibi tarafından yapılıyordu. Dolayısıyla, bunların özellikle senatörler ve Temsilciler Meclisi üyeleriyle çok sıkı ilişkileri var. Hatta 15 Temmuz’dan bir ay önce Fetullah Gülen 100 üyeli Senato’nun 80 üyesini Washington’un en lüks otellerinden birisinde eşleriyle beraber ağırlamıştı. Böyle bir gücü var yani böyle bir organizasyon oluşturmuş orada. Aynı zamanda birçok politikacıya, senatör olsun, Temsilciler Meclisi üyesi olsun, maddi destek verdiği de bilinen bir şey. Böyle bir yapı olduğu için buradaki karar alıcıları, milletvekilleri, senatörleri etkiliyorlar. Onları bizim aleyhimize yönlendiriyorlar. Hatta oradaki tüm Türkiye karşıtı lobilerin birleştiğini görüyoruz. Yani Ermeni, Yahudi, Kürt lobisi ve FETÖ’cüler ortak hareket ediyorlar…"