‘Hiçbir şey olmamış ise kesinlikle bir şeyler oldu sözü bana ait değil’

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, 'meşhur bir söz var ya; hiçbir şey olmasa bile kesinlikle bir şeyler oldu diye. Bunu CHP’liler üretti' dedi.

‘Hiçbir şey olmamış ise kesinlikle bir şeyler oldu sözü bana ait değil’

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Sakarya’daki 17 okulun yıkım kararının 22 Ocak’ta İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bildirildiğini belirterek, “Diyor ki ‘Elazığ depremi olmasaydı bunlar boşaltılmayacaktı.’ Elazığ depremi 24 Ocak’ta oldu, karar 22 Ocak’ta İl Milli Eğitim Müdürlüğüne geldi. 24 Ocak’ta öğle saatlerinde boşaltma işlemi başlıyor, deprem akşam saatlerinde oluyor. Önceden depremi bildiğimizi iddia ederlerse şaşırmam çünkü bu CHP zihniyetinin nerede neyi iddia edeceğini kestirmek mümkün değildir.” dedi.

Yavuz, CHP’nin tank paleti fabrikasıyla ilgili iddialarının da gerçek dışı olduğunu ve önümüzdeki günlerde bu konuya ilişkin açıklamalarda bulunacağını sözlerine ekledi.

AKP’li Yavuz konuşmasında, kendisine atfedilen sözü de CHP’nin ürettiğini söyledi: “Ne oluyor bilmiyorum hani bana atfedilen meşhur bir söz var ya; hiçbir şey olmasa bile kesinlikle bir şeyler oldu diye. Bunu da CHP’liler üretti, ben ses çıkartmıyorum diye bakmayın.

Burada da söylüyorum eğer benim böyle bir sözüm varsa, gocunduğum için söylemiyorum çok da hoşuma gidiyor ve gıda da alıyorum açıkçası. Çünkü bunlarla uğraşsınlar yani sakız lazım, biz de işimizi yapalım. Ama bunu kendileri ürettiler, yok böyle bir söz. Bana birisi ispat etsin, ben istifa edeceğim. Ama eğer CHP ispat edemeyecek ise ve istifa edeceklerse onlardan bir tane ayakta kalmaz, hepsi düşmüş olur.”