51 yıllık Aydınlıkçı, Hulusi Akar ve Ethem Sancak'ı eleştirdiği için Vatan Partisi'nden ihraç ediliyor!

Aydınlıkçıların sembol isimlerinden gazeteci Hikmet Çiçek, Vatan Partisi’nden ihraç talebiyle disipline sevk edildi.

51 yıllık Aydınlıkçı, Hulusi Akar ve Ethem Sancak'ı eleştirdiği için Vatan Partisi'nden ihraç ediliyor!

Vatan Partisi Ankara İl Başkanlığı, 51 yıllık Aydınlıkçı Hikmet Çiçek’i “ihraç talebiyle” ile İl Disiplin Kurulu’na sevk etti.

Hikmet Çiçek hakkında hazırlanan ve 10 Eylül günü kendisine yapılan bildirimde, Çiçek’in “Yeni Genelkurmay Başkanını tanıyalım” ve “Silah arkadaşları Hulusi Akar’ı anlatıyor” başlıklı yazıları ile Akar’ı eleştirmesi “suç” olarak nitelendi!

Hikmet Çiçek’in “Aydınlık’tan 40 yıllık Aydınlıkçılara sansür ayıbı” başlıklı yazısı ile cezaevinde çekilen bir fotoğraftan Mehmet Bedri Gültekin’in fotoğrafının sansür edilmesine karşı çıkması da “parti suçu” olarak görüldü.

 “Türk Savunma Sanayi üreticisi ve partimizin Türkiye-Çin İşbirliği Toplantıları’nda görevler alan iş insanı” olarak övülen Ethem Sancak’a yönelik Çiçek’in yazıları da kesin ihracın gerekçeleri arasında sayıldı.

Hikmet Çiçek’in, AKP ve MHP ile “Aynı gemideyiz” politikasını eleştirmesi de “kesin ihraç” nedeni sayıldı!

Çiçek’ten 15 gün içinde savunma yapması istendi.
Veryansın TV’nin ulaştığı Hikmet Çiçek, yazılı bir savunma hazırlayacağını ve partiyi bu hale getirenlerden hesap soracağını belirtti.

1969 yılında Aydınlık dergisinin ikiye bölündüğü dönemde PDA’cı olan ve ömrünün 20 yıldan uzun süresini cezaevlerinde geçiren usta gazetecinin Vatan Partisi’nden ihraç edilip edilmeyeceğini önümüzdeki günlerde göreceğiz.