Hikmet Eren’den Akıncı’ya tepki: Türk düşmanlığını ispatlamış oldu

EkoAvrasya Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eren'den KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın Türkiye'yi hedef alan sözlerine tepki gösterdi.

Hikmet Eren’den Akıncı’ya tepki: Türk düşmanlığını ispatlamış oldu

İngiliz The Guardian gazetesine vermiş olduğu röportajda, “Güney Kıbrıs ile anlaşma sağlanamadığı takdirde Kuzey Kıbrıs’ın Türkiye tarafından yutulacağı” yorumunda bulunan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya tepkiler sürüyor. Akıncı’ya bir tepkide Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği (EkoAvrasya) Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eren’den geldi. Eren yaptığı açıklamada açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı son söylemleriyle bir kez daha vatan hainliğini, Türk ve Türkiye Cumhuriyeti düşmanlığını ispatlamış oldu.

Bulunduğu makamın bir Türk Cumhuriyeti makamı olduğunu, vatan uğruna ne şehitler verildiğini, ne zorluklarla o toprakların alındığını unutan ya da kabul edemeyen (!) Akıncı, Türkiye Cumhuriyeti ile KKTC beraberliğini hazmedememekte, üstüne üstlük Rum ve İngilizlerden birlik ve beraberliğin bozulmasına dair KKTC için yardım çağrısı yaparak vatan hainliğini haykırmaktadır.

Kendisinin ne sözleri ne de çağrıları ülkelerimiz birlik ve beraberliğini zedeleyemez. Fakat bu politik üslup, tavır ve duruşu halklarımızın tepkisini alır ve kendi kendini yok eder niteliktedir.

KKTC halkının, Akıncı’nın bu söylemleri ve icraatlarına olan cevabını önümüzdeki seçimlerde hakikatli olarak vereceğine, saygın ve onurlu KKTC Cumhurbaşkanlığı makamına yakışan, Türkiye Cumhuriyeti ve Kıbrıs Türkü’nün haklı davasındaki asil duruşu sergileyen şerefli kişiyi getireceğine inancımız tamdır.”