Hıncal Uluç'tan Erdoğan'a: Acun Ilıcalı'yı aratın

Sabah yazarı Hıncal Uluç, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a Ajax - Beşiktaş mücadelesinin Exxen'de değil açık kanalda yayınlanması için çağrı yaptı.

Hıncal Uluç'tan Erdoğan'a: Acun Ilıcalı'yı aratın
Hıncal Uluç'tan Erdoğan'a: Acun Ilıcalı'yı aratın

Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç, bugünkü köşesinde Acun Ilıcalı'ya tepki göstererek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çağrıda bulundu. 

"Durum acil Başkanım... Konu, kulüplerimizin Avrupa Maç yayınları... Yayın ihalesini bu yıl Sadettin Saran kazandı. Sevdiğim bir dostum... Saran, aldığı yayın haklarını, gene yakın arkadaşım, çok sevdiğim Acun Ilıcalı'ya devretti." diyen Uluç şöyle devam etti: 
 
"Acun da, Saran da bugün milyarder.. Her ikisinin de D-Smart ve Digiturk'te kanalları var. Yani maçları rahatça kendi kanallarından yayınlar, aldıkları reklamlarla gene araba yükü para kazanır, millet de yıllardan beri nasıl izliyorsa öylesi ekran başına toplanır, belki de beIN'den kurtulduklarına da şükreder, izlerdi...

'ZENGİN OLDUKÇA ÇEVRESİ DEĞİŞTİ'

Ama beklenen olmadı. Acun, maçı internetteki kanalı Exxen'den vermeyi seçti. Niye? Zengin oldukça çevresi değişti. O çevreye başka milyarderler girdi. Jet Set üyeliği girdi. Paraya gözü doymazlık girdi. Kazansın. Hak edilmiş kazanca kimin ne diyeceği olabilir ki..
Ama milyonları cep telefonu, tablet ve bilgisayarın minik ekranlarına mahkum etmek, hep beraber maç izleme zevkini yok etmek gibi bir hak 'İnsan' olanda olabilir mi? Kaldı ki, Exxen üyesi olmanız da yetmiyor. Maç izlemek istiyorsanız, ayrı para ödemek zorundasınız. Evde beş kişi var da, bilgisayar yoksa, bir tabletten kaç kişi izler ki?. Herkese ayrı tablet alacak, her tablete ayrı Exxen, her Exxen'e ayrı 'Maç İzleme' ücreti ödeyeceksiniz.

Ve sadece Beşiktaşlılar değil, tüm ülke sporseverleri bu maçı izlemek istiyor. Bu en azından yaklaşık 25 milyon insan demek. Çekecekleri azabı düşünüyor musunuz?. Parasından vazgeçtik" ifadesini kullanan Uluç, Erdoğan'dan Acun Ilıcalı'yı aramasını istedi:

"O 25 milyonun çaresi olacak tek kişi sizsiniz bu ülkede.. Benim kadar, sizin de dostunuz olduğunu bildiğim Acun Ilıcalı'yı aratacaksınız ve ona 'Bu geceki maçı DigiTurk'teki açık kanalın TV8'de, ya da D-Smart'taki Sadettin Saran'ın 'S Sport' veya 'S Sport Plus' kanallarından yayınla' diyeceksiniz."