Hrant Dink Karabağ için ne demişti

Suikasta kurban giden gazeteci Hrant Dink'in, Azerbaycan Ermenistan arasındaki Dağlık Karabağ gerilimi ile ilgili sözleri tekrar gündeme geldi.

Hrant Dink Karabağ için ne demişti

VERYANSIN TV

Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki çatışmaların hız kazanmasıyla birlikte belli bir kesimde sosyal medya üzerinden Türkiye'de yaşayan Ermeni kökenli vatandaşlara yönelik ırkçı söylemler yükselmeye başladı. Bazı Ermeni vatandaşlar da "Ermeni kökenliyiz ama Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız" diyerek Ermenistan'da yönetimin yaptıklarından sorumlu tutulmalarına tepki gösterdi. 

Sosyal medyada Ermenilere yönelik ayrıştırıcı söylemler, 'Türkiye içinde birileri Ermeni vatandaşlara yönelik provokasyon hazırlığı mı yapıyor?' şeklinde yorumlara da neden oldu. 

Gazeteci Nedim Şener de sosyal  medya hesabından katledilen meslektaşı Hrant Dink'in Dağlık Karabağ hakkındaki yorumlarına dikkat çekerek, "Hiç kimse Türkiye’deki Ermeni kardeşlerimize düşmanca dil oluşturmamalıdır. Çünkü Hrant Dink, 'Karabağ sorununun çözümü için Ermenistan’ın işgal ettiği topraklardan çekilmesi lazım' diyen o vicdanlı bir insanlardan biriydi" ifadelerini kullandı.

İşte Gladyo cinayetine kurban giden Hrant Dink'in Karabağ hakkındaki sözleri: