featured

HSK Başkan Vekili’nden Bülent Arınç’a manidar sözler

service

Bülent Arınç’ın Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala’nın tutukluluğu üzerinden yargıyı eleştiren açıklamalarına HSK Başkan Vekili Mehmet Yılmaz sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla yanıt verdi.

Bülent Arınç Habertürk’te katıldığı yayında, Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş’ın tahliye olmasını istemiş, “Zanla şüpheyle kıyas yoluyla delil uyduramazsınız. Bu iddianameleri okuduğum zaman bir ara isyan etmiştim. Çocuk bile yazmaz bu iddianameleri diye. Hatta cübbemi giyesim geliyor dediğimde bizim camiadan bir troll beni Cübbeli Bilo diye teşhir etmişti.” demişti. 

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Başkan Vekili ve 2’nci Daire Başkanı Mehmet Yılmaz, Twitter’daki hesabından yaptığı paylaşımda “Yaptığım görevler nedeniyle çok yakından tanıma fırsat ve onuruna eriştiğim fedakar Türk hakim ve savcılarının, hakimlik edebine, ilmine adalete bağlılığına, kul hakkına gösterdikleri titizliğe inancım ve güvenim tamdır.” ifadelerini kullandı.

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Başkan Vekili ve 2’nci Daire Başkanı Mehmet Yılmaz’ın açıklaması şöyle: 

1/Türk Hakim ve Savcıları; inancının emri ve genlerine nakşedilmiş adalet duygusu ve hür vicdanları ile millet adına hükmettiklerini hiç unutmadan görev yapan fedakar vatan evlatlarıdır.

2/Hukukun bir bilim, hakimlik ve savcılığın gerilimli bir meslek, ama ince bir sanat olduğunu hiç akıllarından çıkartmadan, hukukun onurunu, mesleklerinin saygınlığını, toplumların insanı değersizleştirdikleri en çılgın dönemlerde bile özenle korumuşlardır.

3/Bunun en önemli kanıtı; Tarafsız, sadece Anayasa ve yasalara bağlı ve hür vicdanlı olarak görev ifa etmek yerine, yargısal yetkilerini; iltisak, irtibatlı oldukları örgüt adına kullanan, millete büyük acılar yaşatan hakim ve savcıları, ….

4/yasal mevzuata bağlı kalarak ve büyük bir titizlik içinde yapılan soruşturma sonuçlarına dayanarak yargı teşkilatından uzaklaştırmışlar,15 Temmuz hain darbe teşebbüsüne karşı ilk andan itibaren karşı durarak cumhuriyete, millet egemenliğine dayalı demokrasiye sahip çıkmışlardır

5/Onlar Adaleti gerçekleştirirken mükafat beklemenin, bu ulvi değere yapılan en büyük kötülük ve en büyük adaletsizlik olduğunu iyi bilir, yaptıkları yargılama ve soruşturmalarda; kim ne der, ne düşünür demeden, terör örgütlerinin tehdit ve korkutmalarına aldırmadan, ..,,

6/yaptıkları işin ciddiyetine,ulviliğine zarar verecek tartışmaların içine girmeden sessiz ve sadelik içinde görev yaparlar.Hem hizmetinde olduğu milletin denetimi ve gözetimi hemde mesleki mevzuatın zorunlu kıldığı etkin denetim mekanizmaları, yaptıkları hizmetin güvenceleridir.

7/Yaptığım görevler nedeniyle çok yakından tanıma fırsat ve onuruna eriştiğim Fedakar Türk Hakim ve Savcılarının, hakimlik edebine, ilmine adalete bağlılığına, kul hakkına gösterdikleri titizliğe inancım ve güvenim tamdır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
HSK Başkan Vekili’nden Bülent Arınç’a manidar sözler

You have to agree to the comment policy.

0 Yorum

 1. 1 sene önce

  daha dün adamin biri gecenin köründe……. isiklari yakiyordu(Feneri yakiyordu)….. Bunun anlami bu densiz herifler…. devletine degilde, devletin düsmanlarinin emrinde ve projelerinde calistiklarini teyid eder…… ,… dogrsu devletin tüm kademelerinden temizlenmeleri lazim………Bu isiklar bu teröristler icin yaniyormus(fetö, pkk, ypg, ..)..

  Cevapla
 2. 1 sene önce

  Tencerenin kapağıda varmış! Tencere dibin kara benimki senden kara! Bozacının şahidi şıracı ! Yüzsüzlüğün ulvi hali! Bidona mı güveniyorsunuz? O yazıları arhınç mı yazdı?

  Cevapla
 3. 1 sene önce

  Devleti fenomen olmak isteyenlere emanet ederseniz bu olur. Arınç siyasetçi, bulunduğu makam da siyasi bir makam, bence açıklamaları da siyasi. Cevap vermesi gerekenler bence siyasetçilerdir.

  Yüksek istişare zırvalığı nedir yahu. Niye yüksek olmak zorunda ki. Tuvalet kursalar adını yüksek devlet helası koyarlar. Mesela HSK yüksek değil ama Arınç yüksek bir zırvalığın üyesi. Türk siyasetçisinin garip bir gerizekalılığı var. Bir şeyin adına yüksek deyince itibarlı olur sanıyorlar.

  Cevapla