Osmanlı Ocakları’ndan yeni parti duyurusu… ‘Kefenlerimizi çıkartmadık’

featured
service

‘Osmanlı Ocakları’ adı altında faaliyet gösteren derneğin Genel Başkanı Kadir Canpolat yeni bir siyasi parti kuracaklarını açıkladı. Canpolat, yer alacakları ittifakı da duyurdu.

Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat, Genel Merkez’de bir açıklama yaptı ve parti kuracaklarını söyledi.

Yeni kurulacak partinin ideolojisinin aynı olacağını belirten Canpolat, Cumhur İttifakına destek vereceklerini söyledi.

Canpolat’ın açıklaması şöyle:

“Kurulacak olan partide genel başkanlık görevini yürütmeyeceğini belirten Canpolat, “Osmanlı Ocakları olarak 72 ilde, 438 ilçede teşkilatlanmış, yurtta ve dünyada 16 yıla aşkın süredir insanlık adına faydalı faaliyet gösteren bu milletin bağrından çıkmış bir sivil toplum kuruluşuyuz. Bütün il ve ilçe teşkilatlarımızla yaptığımız ortak istişareler sonucunda, ülkemiz milletimiz adına daha faydalı faaliyetler yürütebilmek için, hiç kimseye, hiçbir siyasi partiye yük olmadan kendi siyasi partimizi kurma kararını almış bulunmaktayız. Şahsım adına, kurulacak partide genel başkanlık görevi veya yöneticilik yapmayı düşünmüyorum. Osmanlı Ocakları’nda görevime devam edeceğim, milletvekili adayı da olmayacağım. Osmanlı Ocakları’nı da Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde milletimize hizmet ederken görmek istiyorum.”

‘KEFENLERİMİZİ ÇIKARTMIYORUZ’

“Kimseye küskünlüğümüz yoktur, kimseye kırgın da değiliz” diyen Canpolat, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yaptığımız hizmetlerin karşılığını önce Hak’tan ve sonra milletimizden beklemekteyiz. Bugüne kadar devletimizin ve milletimizin lehinde politikalarda faaliyetler yürüttük, bundan sonrada yine aynı ruhta ve aynı duygularda faaliyetlerimizi yürüteceğiz.

Bizim bir sloganımız var, kefenli liderin kefenli askerleriyiz. Biz ülkemiz ve milletimiz adına mücadele eden devlet büyüklerimiz için, kefenlerimizi çıkartmadığımızı da buradan bir kez daha belirtmek isterim. Yine Cumhur ittifakının içinde yer alacağız, İhanet yok bizde olamaz, sadakatle, aşkla ve coşkuyla milletimizin güzel yarınları için her türlü fedakarlığa her zaman olduğu gibi yine hazır olacağız.”

Osmanlı Ocakları olarak aynı duruşa devam edeceğiz, ideolojimizde ve fikirlerimizde bir sapma olmayacak. Bugüne kadar toplumun her kesiminin gönlüne dokunabildik, Türkiye’de kurulduk dünyada konuşulan bir STK haline geldik. Amerika’nın, Pentagonun hedefinde olduk, PKK’nın infaz listesine girdik, FETÖ ile mücadelenin meşale ateşini biz yaktık, FETÖ’nün yayın organları önünde eylemleri biz başlattık, 15 temmuz gecesi Cumhurbaşkanımızın Çağrısı ve AK parti genel merkezinden gelen telefonlarla yine başta AK parti genel merkezi ve yurdun dört bir yanında meydanlarda ülkemizi ölümüne müdafaa ettik, her zorlukta ülkemizin ve milletimizin yanında var olduk ve bundan sonra bu varlığımıza bir siyasi parti ekleyerek devam edeceğiz.

Biz Osmanlı medeniyetini Cumhuriyetin değerlerinde yaşayıp yaşatıyoruz, bu hedefimizi siyasi konjonktür içinde de var etmeyi hedefliyoruz. Kuracağımız partide bu değerler üzerine olacaktır.”

Osmanlı Ocakları’ndan ‘seçim’ çıkışı: Kefenli liderin kefenli askeriyiz

Osmanlı Ocakları’ndan yeni parti duyurusu… ‘Kefenlerimizi çıkartmadık’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 4 ay önce

  Bu taraftakiler de kefenlerini giydi. Ne istiyorsunuz, savaş mı ?

  Cevapla
 2. 4 ay önce

  butcede sorun var anlasilan, hazine yardimi alacak arkadaslar.

  Cevapla
 3. 4 ay önce

  Amaç hazineden siyasi partilere gelen yardıma ortak olmak. Fikir üretmekten uzak, laf ebeliği yapan güruh, damla faydaları yok.

  Cevapla
 4. 4 ay önce

  reis duymasın :D

  Cevapla
 5. 4 ay önce

  Osmanlı Ocakları mi? Bir turlu Türk olamadılar. Osmanlılık Türk olma kavramini yok etmek işin şişirilen yaygınlaştırmaya calışılan bir kavramdır.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!