Hürriyet yazarından İmamoğlu göndermesi

AKP'ye yakın Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, 'Külliyeye giden CHP'li' haberiyle üç kişinin hedef alındığını ve Ekrem İmamoğlu'nun önünün açılmak istendiğini öne sürdü.

Hürriyet yazarından İmamoğlu göndermesi

‘Külliyeye giden CHP’li haberiyle patlak veren kriz, CHP’deki iç hesaplaşmaları yeniden gün yüzüne çıkardı. Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Baykal’a kaset kumpasını hatırlatarak, ‘O gün FETÖ’yü kullanan güçler, bugün başka aparatları devreye sokmuş durumda’ dedi.

Selvi’nin yazının satır başları şöyle:

“Meclis’te Anayasa değişikliği oylaması yapılıyordu. AK Parti kulisinde bir hareketlilik başladı. CHP kulislerine ise bomba düşmüş gibiydi. Cep telefonlarından internete düşen Deniz Baykal’ın görüntüleri izleniyordu. Anayasa değişikliğinin Meclis’ten geçmesini engelleyemeyen Baykal, bir kaset darbesiyle tasfiye edildi. CHP’nin başına siyasetin parlayan yıldızı Kemal Kılıçdaroğlu geçti.

MHP’nin başkanlık divanı ise kaset operasyonlarıyla çökertildi. Bir tek Devlet Bahçeli dik durdu. Oyunu gördü, operasyona direndi. Ancak siyaset ‘kaset operasyonları’nı doğru okuyamadı. Baykal’ın tasfiyesiyle ‘sarı öküz’ verildi. Ardından MHP’ye yönelik operasyon geldi. Sonra dalga AK Parti’ye döndü. 17-25 Aralık tam anlamıyla Erdoğan’ı tasfiye operasyonuydu. Siyaset bunu da okuyamadı. Birine yönelik operasyonu öbürü destekledi, iktidara yönelik operasyonu ise muhalefet alkışlarla karşıladı.

Üç operasyon da aynı adrese çıkıyordu. Her üçü de FETÖ operasyonuydu.

Şimdi bunun farklı bir versiyonu ile karşı karşıyayız.

O gün FETÖ’yü kullanan güçler, bugün başka aparatları devreye sokmuş durumda. Bu kez bir taşla üç kuş vurulmak isteniyor.

1- Muharrem İnce

2- Kemal Kılıçdaroğlu

3- Recep Tayyip Erdoğan

Bu operasyonda hedefin sadece Muharrem İnce olmadığını anlatmaya çalışıyorum. Hedef aynı zamanda Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan… Siyaset bu operasyonun kodlarını çözerse, bu kez ‘sarı öküz’ü vermez. Asıl önemli olan kimi götürecekleri değil, asıl önemli olan kimi getirecekleri. Planın hedefinde Cumhurbaşkanı Erdoğan yer alıyordu. Ama o Cumhurbaşkanlığını ortaya koyma pahasına kumpası püskürttü. Aynı basireti Kılıçdaroğlu gösteremedi. Böylece CHP karıştı. Oysa bu planın hedefinde 2023 öncesinde siyasetin dizayn edilmesi yatıyor. Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde siyasette mıntıka temizliği başladı. Şimdiden Ekrem İmamoğlu’nun önüne kırmızı halılar seriliyor.”