Hüseyin Kaya: Acun Ilıcalı’nın programları depremden daha tehlikeli

Hukukçu Hüseyin Kaya, katıldığı bir programda Acun Ilıcalı'nın depremzedeler için yardım topladığı programı değerlendirdi. Kaya, Acun'un medya aracılığıyla başka türlü bir yıkıma neden olduğunu belirtti.

Hüseyin Kaya: Acun Ilıcalı’nın programları depremden daha tehlikeli

Hukuki Araştırmalar Derneği (HUDER) Genel Başkanı Hüseyin Kaya, dün Çay TV’de katıldığı programda TV 8’de Acun Ilıcalı’nın Elazığ depremi nedeniyle yaptığı programı değerlendirdi.

Acun Ilıcalı’yı depremzedeler için yardım topladığı programından ötürü tebrik eden Kaya, aynı kanaldaki birçok programın depremden daha şiddetli zararlar verdiğini belirtti.

Kaya, “televizyon sahibi olarak insanlığın gelişimini, anlam arayışını, yaşamın amacını ortadan kaldıran; depremden daha beter programları nedeniyle de eleştirelim. Elazığ depreminden daha şiddetli bir deprem olduğu anlaşılacak” dedi.

Veryansın TV’ye konuşan Kaya, şunları söyledi:
“Doğrusu bir iki sene önce bir makalemde yine bu konuyu dile getirmiştim. Ve özetle bu yarışma programları eski Mısır ve Roma’da arenalardaki yarışmalara benziyor.Sanal bir Tanrının ödüllendirmesi üzerine bitmeyen ve kuralları etik olmayan bir yöne doğru giden bir mücadele demiştim.Sur-vi-vor ne anlama geliyor bir araştırın bakalım.’Vi Efendinin huzurunda’ demek

Peki bu ‘Vi’ kimin adıdır.

Hikaye bundan ibaret vesselam.”