Hüsnü Mahalli tartışmasında yayınevinden açıklama

Hüsnü Mahalli'nin Yahudi soykırımını inkar ettiği, gaz odaları için "tifüse yakalanan Yahudiler için kurulmuş revirler" dediği öne sürülmüştü. Yayınevi iddiaları yalanladı.   

Hüsnü Mahalli tartışmasında yayınevinden açıklama

VERYANSIN TV

Gazeteci-yazar Hüsnü Mahalli'nin "Filistin Benimdir" kitabı üzerine başlayan "soykırım" tartışması sürüyor.

Sosyal medyada, Hüsnü Mahalli'nin söz konusu kitabpta "Yahudi Soykırımı"nın (Holokost) hiç yaşanmamış olduğunu iddia ettiği öne sürüldü. 

Liberal "sol" çizgisiyle bilinen çevrelerce ortaya atılan iddiada şöyle denildi:

"Kırmızı Kedi'den çıkan yeni kitabı Filistin Benimdir'de Hüsnü Mahalli, Yahudi soykırımı diye bir hadisenin olmadığını, gaz odalarının tifüse yakalanan Yahudiler için kurulmuş revirler olduğunu yazıyor. Yıl 2020, Allah akıl fikir versin demekten başka çare yok sanırım."

Tartışmaya "Türk Yahudi Toplumu" da girdi. Kurumun sosyal medya hesabından yapılan açıklama şu ifadeler kullanıldı:

"Emsali görülmemiş bir soykırım olan Holokost'u da menfaatlerine alet edip yalan ve iftiralarına, sözde tarihçileri referans olarak göstererek hırslarının esiri olanların yazdığı, insanlara nefreti aşılayan bu utanç örneği kitabı yayınlamış olmanızı esefle kınıyoruz."

KIRMIZI KEDİ'DEN YANIT

İddialara Kırmızı Kedi editörlerinden yazar Mehmet Ali Güller'den yanıt geldi:

"Girişteki şu bölüme rağmen, Hüsnü Mahalli'nin üç sayfa sonra yer verdiği başka yazar görüşleri nedeniyle "Hüsnü Mahalli Filistin Benimdir kitabında Yahudi soykırımı yoktur diyor" yalanına sarılmak, okuduğunu anlamamak değil, kör Kırmızı Kedi düşmanlığıdır!"

"Siyoniste göre -"Naziler sadece Yahudilere değil, Çingenelere, komünistlere de soykırım yaptı" demek soykırımı inkarmış!

-"Yahudi soykırımı var ama sayı tartışmalı" demek aslında soykırımı inkarmış! Ne deseniz yetmez yani! İsraillilerin en büyük düşmanı aslında bu Siyonist kafa!"