İBB, ‘kiralık araçları’ sergiledi, AKP ‘yalan’ dedi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığının Yenikapı miting alanına AKP döneminde kiralandığı iddia edilen araçları sergilediği belirtildi. AKP'den itiraz var.

İBB, ‘kiralık araçları’ sergiledi, AKP ‘yalan’ dedi
( Serhat Çağdaş – Anadolu Ajansı )\n

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığının, AKP döneminde kiralandığı söylenen araçları Yenikapı miting alanında sergilediği belirtildi. Yüzlerce araç dün gece saatlerinden itibaren Yenikapı’ya getirildi. İBB’den henüz resmi bir açıklama yapılmazken, İBB CHP Meclis Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve Grup Sözcüsü Tarık Balyalı, Twitter hesabından , “Sürekli olarak ‘Bu daha başlangıç’ diyorum. Hem kiralık araçlar için hem de tek tek açıklanacak yolsuzluk ve usulsüzlükler için. Az kaldı bekleyin” mesajını paylaştı.


 

“Kimden kaç araç kiralandığı, araçları kimin kullandığı” sorularının ise pazar günü İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından açıklanacağı öğrenildi.

AKP’DEN İTİRAZ VAR: İMAMOĞLU ŞOV YAPIYOR

AKP’ye göre ise “Ekrem İmamoğlu şov yapıyor”. CHP’nin bir algı oyunu yaptığını ileri süren AKP’liler “Bu yalanın yakında ortaya çıkacağını” belirtiyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan İBB Meclisi AKP Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, İmamoğlu’nun iddialarını ispatlama hırsıyla her birimden belli sayıda araç istediğini söyledi ve ekledi “Şuan İstanbul’da evde bakım dahil hayat durmuştur. Madem ihtiyaç fazlasıydı 60 gündür neden tutuyorsunuz bu araçları?”

A Haber’e konuşan Göksu şunları söyledi:

“Hatırlarsanız seçim kampanyası sürecinde 1717 tane makam aracından bahsetmişti. Galiba makam aracı bulamayınca şimdi de sahadaki arazideki hizmet araçlarını getirtmeye karar vermiş. Bunların hepsi arazide kullanılan hizmet araçları. Aldığım bilgilere göre her birimde sen 3 araç göndereceksin diye talimat verilmiş. Evde bakım, sosyal hizmet dahil arazideki araçları toplamışlar. Salı gününe kadar da devam edecekmiş! Şu andaki durum şu ortaya attıkları iddiaları ispatlamaya çalışıyorlar.”

Araçların geri dönüşünün pazar gününe kadar sürmesi bekleniyor. İddialara göre, yüzlerce araç müdürler, daire başkanları ve hatta bu kişilerin ailelerinin kullanımına verilmişti.