İBB Haber’in ‘İETT’ videosu gündem oldu… Olayın aslı ne?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Ekrem İmamoğlu'nun haberlerine ilişkin paylaşım yapan 'İBB Haber' isimli X hesabının paylaştığı 'İETT'de neler oluyor?' videosu sosyal medyada gündem oldu. Çeşitli paylaşımlarda AKP adayı Murat Kurum'un sayfayı "satın aldığı" iddia edilirken, Veryansın Tv Genel Yayın Yönetmeni Erdem Atay Salı Sallanır programında videonun Murat Ongun ve İBB çalışanı Ümit Kaya'nın kavgası sebebiyle paylaşıldığını açıkladı.

featured

İBB Haber isimli X sayfası, 2019 yılından itibaren İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Ekrem İmamoğlu’na ilişkin paylaşımlarda bulunuyordu.

673 bin takipçili sayfa, bugün akşam saatlerinde “İETT’de neler oluyor?” başlıklı, çeşitli iddialar öne süren bir video paylaştı.

SAYFADAN AÇIKLAMA GELDİ

İBB Haber, videodan sonra bir de açıklama yayımladı. Açıklamada, Ekrem İmamoğlu’nun kendileri için “bundan sonra yalnızca bir İBB adayı olduğu” vurgusu dikkat çekti.

Açıklamanın sonunda, “İBB Haber olarak İstanbul’u saran bu organize kötülükten uzak olduğumuzu sizlere bildirmek isteriz. Sayın Ekrem İmamoğlu bundan sonra bizim için İBB adaylarından sadece biridir. Anlamı ve manası bu kadardır.” ifadelerine yer verildi.

OLAYIN ASLI NE?

Veryansın Tv Genel Yayın Yönetmeni Erdem Atay, Engin Balım’la birlikte hazırladıkları Salı Sallanır canlı yayınında iddiaların arkasında yatan gerçeği açıkladı.

Atay, videonun iki İBB çalışanı Murat Ongun ve Ümit Kaya’nın kavgası sebebiyle paylaşıldığını açıkladı.

Programın ilgili bölümünü izlemek için tıklayınız…

İBB Haber’in ‘İETT’ videosu gündem oldu… Olayın aslı ne?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. İstanbul çok kötü ya

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!