İBB kitapçısı Sakine Cansız’ın kitabını da satıyormuş

İBB Kültür AŞ. bünyesindeki kitapçıda Sakine Cansız'ın kitaplarının satılmasının ortaya çıkması üzerine sosyal medyadan tepki yağdı. Kitabın AKP döneminden beri satıldığı

İBB kitapçısı Sakine Cansız’ın kitabını da satıyormuş

İBB Kültür A.Ş bünyesindeki istanbulkitapcisi.com’da Demirtaş’ın kitaplarının satılmasına tepkiler sürerken daha önce yaşanmış başka bir skandal ortaya çıktı.

İstanbul kitapçısında PKK’nın kurucu üyesi olan terörist Sakine Cansız’ın da kitabının satıldığı ortaya çıktı. Kitabın AKP’li belediye başkanının olduğu 2014 yılında satışa sunulduğu ortaya çıktı.

DEMİRTAŞ’IN KİTABINI DA SATIYORLAR

İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamolu dün Selahattin Demirtaş’ın yazdığı öyküden uyarlanan tiyatro oyununu izlemeye giderken bugün İBB Kitapçısında terörden hüküm giymiş Selahattin Demirtaş’ın kitaplarının satılması eleştiri konusu oldu.

İBB kitapçısının PKK’nın kurucu üyesi olan terörist Sakine Cansız’ın ‘Hep Kavgaydı Yaşamım’ adlı kitabını sattığı ortaya çıktı.

Aram Yayınları’dan çıkan kitabın 2016’da mahkeme kararıyla toplatılması kararı çıktı.

Üç ciltlik kitapta Sakine Cansız’ın gençliğinden terör örgütüne katılmasına kadar çeşitli dönemlerdeki anıları yer alıyor. Öte yandan kitabın Türkiye’nin önde gelen online kitap mağazalarında da satıldığı ortaya çıktı.

İBB’den yeni Demirtaş açılımı… Önce tiyatro, şimdi kitap!