‘İçişleri’nden gelen yeni bilgiler’ diye duyurdu… Özdağ’dan ‘kaçak tarifesi’ iddiası

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ hakkında “tehdit” iddiasıyla düzenlenen fezlekeye tepki göstererek, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya dikkat çeken sorular yöneltti.

featured

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yönelik sosyal medya paylaşımından dolayı Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ hakkında “tehdit” iddiasıyla fezleke düzenlemişti.

thumbnail
İlişkili Haber

Ümit Özdağ hakkında ‘Süleyman Soylu’ya tehdit’ fezlekesi

Fezlekeye ilişkin kameralar karşısına geçen Özdağ, Soylu’ya tepki göstererek, “Şurası çok açıktır ki Süleyman Soylu, Türkiye ve Ak Parti için iç ve dış politikada büyük bir yüke dönüşmüştür.” ifadelerini kullandı.

Kızıltepe-Ceylanpınar arasında Suriyeli mültecilerin geçişlerini ÖSO’cuların organize edip etmediğini, ÖSO’nun mültecileri Kızıltepe’de PKK/YPG’ye devredip devretmediğini soran Özdağ, “PKK-YPG kimlere veriyor bu geçiş yapanları? Onun da cevabını senin bildiğini biliyorum.” dedi.

Özdağ ayrıca “Şanlıurfa Göç İdaresi’ndeki vatandaşlık verilmesi yolsuzluğunun üzerini nasıl kapattığınız da biliniyor.” iddiasında bulundu.

Özdağ’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Attığım tweet’teki tehdidin olağanüstü gizli bir tehdit olması gerek. Ancak 5.5 ay sonra ceza hukukunda uzman olan savcılar tweet’in tehdit içerdiğini anlamışlar. Onlar 5.5 ayda anlamışlarsa Süleyman Soylu’nun bu tehdidi anladığını düşünmüyorum. Doğrusu Cumhuriyet Savcılığı müessesi için oldukça hüzünlü bir durumla karşı karşıyayız. Öte yandan elindeki içişleri Bakanlığı’nın teknik ve fiziki takip imkanlarıyla siyasi muhaliflerini izleten bir içişleri bakanının Anayasa’yı çiğneyerek beni ve zafer partilisi kadrolarını güç kullanımıyla Hatay ve Kilis’e sokmamasına rağmen bakanla ilgili Anayasa’yı ihlal suçundan soruşturma başlatmayan Ankara Cumhuriyet Başsavcısı’nın benim tweet’le Soylu’yu tehdit ettiğim iddiasıyla fezleke hazırlaması utanç verici olmasının çok ötesindedir. Sayın başsavcı, Anayasası’nın Cumhuriyet tarihi boyunca önce İnönü’de sonra bende ve Zafer Partisi’nde illere sokulmayarak çiğnenmesine ses çıkarmıyorsunuz da, 5.5 ay sonra bir tweet’te tehdit olduğunu anlayıp bundan dolayı mı fezleke hazırlıyorsunuz. Siz hangi cumhuriyetin başsavcısısınız?

‘SÜLEYMAN SOYLU BÜYÜK BİR YÜKE DÖNÜŞTÜ’

Şurası çok açıktır ki Süleyman Soylu, Türkiye ve Ak Parti için iç ve dış politikada büyük bir yüke dönüşmüştür. Bu yükün maliyeti her geçen gün ülkemiz ve AKP için artmaktadır. Ak Parti için hangi maliyeti oluşturduğu hiç umurumuzda değil, beter olsun ama Türkiye’ye içeride ve dışarıda zarar veriyor bu zat. Bu zatın eylemleri, bunlar artık dile düştü. Bunların üstü örtülebilir olmaktan çıktı. Hamasetle bunları gizleyemezsiniz. Bunlar uluslararası servislerin kayıtlarına giriyor. Mahir Ünal’ı cumhuriyet karşıtı açıklamasından dolayı Ünal’la aynı şeyleri düşünmesine rağmen konjonktür gereği görevden alan Erdoğan, neden Soylu’yu görevden almaya cesaret edemiyor. Öte yandan Soylu’nun jandarma ve polisin arkasına saklanması gibi şimdi de Zafer Partisi karşısında yargının arkasına saklandığını görüyoruz.

‘BAKANLIKTAN ARKADAŞLAR NE KADAR KOKTUĞUNU ANLATIYORLAR’

Süleyman, arkadaş sen ne kadar büyük suçlar işledin ya. Bizim bilmediğimiz suçların da var ki gerçekten çok korkuyorsun sen. Günlük davranışlarından bakanlıktan arkadaşlar ne kadar korktuğunu belli ettiğini de anlatıyorlar. Bak böyle siyaset yapılmaz, böyle gergin bir ruh haliyle. Sağlığın bozuldu arkadaş. Biraz kendine dikkat et, kalpten bir yerde ölüp kalacaksın.

‘VATANSEVER BÜROKRATLAR GERÇEKLERİ BENİMLE PAYLAŞMAYA DEVAM EDİYOR’

Benimle ilgili bir nefret suçu duyurusu yaptınız içişleri bakanlığı olarak cumhuriyet savcılarını göreve çağırdınız, aylardır açıklıyorlar bir tane nefret suçu içeren açıklamamı bulamadılar da seni tehdit ettiğim bir açıklamamı güya 5.5 ay sonra bulmuşlar. Bütün bu baskı girişimleri Zafer Partisi’ni ve beni durdurmayacak. Seni ve zihniyetini temsil eden kadrolarla Türkiye’nin her yerinde mücadele etmeye devam edeceğiz. Sen ne kadar çabalarsan çabala, vatansever içişleri bakanlığı bürokratları gerçekleri benimle paylaşmaya devam ediyorlar.

Bak şimdi içişleri bakanlığından gelen son bilgileri paylaşıyorum. Doğru olduğunu sen beliyorsun ya. Bak bütün rakamlar. Sen açıklama yaptıktan hemen geldi.

SURİYELİLERLE İLGİLİ VERİLERİ PAYLAŞTI

2 gün sonra. Geçici koruma altındaki Suriyeli sayısı dediğiniz gibi 3 milyon 700 bin küsür değil 4 milyon 778 bin 29. Uluslararası koruma altındaki sayı 572 bin 468. İkamet izin belgesi 2 milyon 646 bin 441. Böylece kayıtlı olanların sayısı 7 milyon 956 bin 922. Değil mi Süleyman. Hadi bak bakayım bugünkü kayıtlar nasılmış. Bakanlığın tahmini, hani şu İsmail çıktı televizyonda kayıtsızları bilmiyoruz, o konuda bir şey söylemek mümkün değil diyor ki, vatansever bürokratlar 7.5-8 milyon arasında toplam Suriyeli olduğunu tahmin ediyoruz diyorlar.

SOYLU’YA ‘MÜLTECİ’ SORULARI

Her gün Kızıltepe-Ceylanpınar arasında 4 bin 500 dolarla 2 bin 500 dolar arasında bir ücret vererek 500’e yakın Suriyeli geçiyor mu geçmiyor mu Süleyman?

‘DAHA İSİMLERİ AÇIKLAMIYORUM…’

Siyasiler aracılığıyla para karşılığı vatandaşlık verilmeye devam ediliyor mu edilmiyor mu? Daha isimleri açıklamıyorum Süleyman, hangi siyasilerin para aldığını hangi bürokratların para aldığını, vatandaşlık satma karşılığında.

Mersin’de PKK baskınıyla ilgili verdiğin bilgiler de yanlış. Lazkiye’de gemiyle gelmişler. Öyle uçarak değil. Sonra gemiden uçmuşlar.

‘ÖSO’CULAR GEÇİŞLERİ ORGANİZE EDİYOR MU?’

Kızıltepe-Ceylanpınar arasında 20 Ekim 2022’de sat 14.00’te 25 Suriyeli yakalandı mı? Bak saat de veriyorum. Sınır öbür tarafında senin şu çok sevdiğin şu ÖSO’cular bu geçişleri organize ediyor mu? Sonra bunlar Kızıltepe’ye gelip PKK-YPG’lilere bunları devrediyorlar mı? Türkiye içerisine girdikten sonra PKK-YPG kimlere veriyor bu geçiş yapanları? Onun da cevabını senin bildiğini biliyorum.

‘YOLSUZLUĞU NASIL KAPATTIĞINIZ BİLİNİYOR’

Hatay-Reyhanlı-Yayladağ… Bu bölgeden de nasıl yoğun geçişler olduğunu sen de biliyorsun ben de biliyorum Süleyman. Şanlıurfa Göç İdaresi’ndeki vatandaşlık verilmesi yolsuzluğunun üzerini nasıl kapattığınız da biliniyor. Bakanlıkta konuşuluyor.”

‘İçişleri’nden gelen yeni bilgiler’ diye duyurdu… Özdağ’dan ‘kaçak tarifesi’ iddiası

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

  1. 1 ay önce

    Parola Zafer

  2. 1 ay önce

    Sanki paylaşıyorlar…

  3. 1 ay önce

    Sanki paslaşıyorlar

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!