İçişleri'nden İYİ Parti'ye 'siyasi cinayetler' telefonu

'Siyasi cinayetler' konusunda kendilerine duyum geldiğini söyleyen İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın'ın İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce tarafından telefonla arandığı belirtildi.

İçişleri'nden İYİ Parti'ye 'siyasi cinayetler' telefonu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “siyasi cinayetler kaygım var” sözlerinin ardından İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, “kendilerine de benzer duyumlar geldiğini söylemişti. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı açıklamalar üzerine soruşturma başlatmış, Kılıçdaroğlu bilgisine başvurulmak üzere davet edilmişti.

İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce'den “siyasi cinayetler” konusyla ilgili İYİ Parti'yi aradığı öğrenildi.

Habertürk’ten Mahir Kılıç'ın haberine göre, Koray Aydın'a savcılıktan telefonla davet geldi. Aydın, pazartesi günü savcılığı arayarak bilgi ve değerlendirmelerini aktaracak.

Öte yandan Koray Aydın'ın kendilerine gelen duyumlar olduğunu açıklamasından sonra İçişleri Bakanlığı’ndan da bir telefon geldi. Telefonun ucundaki İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce idi. Bakan yardımcısı İnce, Aydın’a o sözlerin sebebini ve elindeki bilgileri sordu. Aydın da, Muhterem İnce'ye bilgi ve değerlendirmelerini iletti.