İddiasının altında kaldı: Yeniçağ’da ‘Perinçekçi subay’ ayrılığı

Son Yüksek Askeri Şura’da terfi ettirilmeyen komutanlar için “Perinçekçi subaylar” ifadesini kullanan ve FETÖ ağzıyla konuştuğu için büyük tepki çeken Ahmet Takan, Yeniçağ gazetesinden ayrıldığını duyurdu.

İddiasının altında kaldı: Yeniçağ’da ‘Perinçekçi subay’ ayrılığı

Yeniçağ gazetesinin Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, gazetesinden ayrıldığını sosyal medya hesabından ilan etti.

Takan mesajında şöyle dedi:

“Türkiye’de gazeteci olmak da kalmak da zor iştir. Bugüne kadar sadece inandığım değerler uğruna gazetecilik yaptım. ‘Kurumun bekası’ için aranızdan ayrılıyorum. Bir başka mecrada buluşmak ümidiyle!..”


Takan, 3 Ağustos’ta yayımlanan “Jandarma Genel Komutanı’na ne teklif edildi?” başlıklı yazıda, yurtsever askerlerin emekli edilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek şöyle yazmıştı:

“Alınan kararların olumlu yanı: Kestirmeden… TSK içinde “Perinçekçiler” denilen yapının bir bölümü tasfiye edildi. Savunma Bakanı Hulusi Akar, iktidar destekçisi olmasına rağmen bu yapıyı biçti…”

Takan’ın FETÖ’nün kara propaganda söylemlerinden biri olan “Perinçekçi subaylar” ifadesini kullanması ve YAŞ’ta terfi alamayan komutanları hedef alması büyük tepki çekmişti.


VeryansınTV yazarı Mustafa Önsel, “Orduda Perinçekçiler”, FETÖ’nün ve onların TSK içindeki miltanlarının iftiralarıdır. Bunu seslendiren ve “son şüra ile temizlendiler” diyen Ahmet Takan denilen şahıs, kimsin? Kime hizmet ediyor, nereden nemalanıyorsun? Bu iddianı ispatlamazsan müfterisin!” sözleriyle Takan’a tepki gösterdi.


Bir başka yazarımız Nihat Genç ise dün Veryansın TV’de yayınlanan programında “Türkiye’de kim subaylarımıza FETÖ’cü diyorsa o FETÖ’cüdür. Bunun hiç şakası yok. Bana bir Perinçekçi subay gösteremezler, her iddiaya hazırım” dedi.

Ahmet Takan kendini deşifre etti