İdlib’de terör grupları Mehmetçiğe saldırdı: 2 şehit 1 yaralı

featured

İdlib’de bazı radikal gruplar tarafından yapılan roketli saldırı sonucu Piyade Uzman Onbaşı Ramaza Nayir ve Piyade Uzman Onbaşı Oğuzhan Taş şehit düştü. 

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklama şöyle:

“İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi’nde (İGAB) görevli unsurlarımıza bölgedeki bazı radikal gruplar tarafından yapılan roketli saldırı sonucu 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 1 kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır. Bölgede tespit edilen hedefler derhal ateş destek vasıtalarımız ile ateş altına alınmış ve misliyle karşılık verilmiştir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için de acil şifalar dileriz.”

AKAR’DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar şehit olan askerlerin ailelerine başsağlığı diledi. Akar, Milli Savunma Bakanlığı’nın Twitter adresinden yayımladığı başsağlığı mesajında, şu ifadelere yer verdi:

“Silah arkadaşımız, 19 Mart 2020 tarihinde İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi’nde radikal gruplar tarafından ateş açılması sonucu şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim.”

BAHAR KALKANI HAREKATI’NDA DA BİR ASKER KALP KRİZİ SONUCU ŞEHİT OLDU

Bakanlıktan daha önce yapılan açıklamada ise, “Bahar Kalkanı Harekâtı kapsamında İdlib bölgesinde görevli 1 kahraman silah arkadaşımız birliğinin 18 Mart 2020 tarihinde gece icra edeceği pusu, keşif, gözetleme ve emniyet faaliyetlerinin hazırlıkları esnasında ilk tespitlere göre kalp krizi nedeniyle rahatsızlanması sonucu şehit olmuştur” denilmişti.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Twitter’dan yaptığı açıklamada, şehit olan Piyade Uzman Çavuş Sezayi Atabey’in ailesine de başsağlığı dilemişti. Şehidin Ağrı’nın tutak ilçesine bağlı Akyel Köyü’nde oturan ailesine acı haber yetkililer tarafından verildi.

 

 

 

 

İdlib’de terör grupları Mehmetçiğe saldırdı: 2 şehit 1 yaralı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. Besle kargayı oysun gözünü. Bunun açıklaması budur

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!