İdlib’den gelen acı haberin ardından Türkiye’den ilk tepkiler

İdlib'de 5 askerimizin şehit düştüğü saldırıya ilişkin Türkiye'den ilk açıklamalar geldi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İdlib'de Türk askerine yönelik saldırıya ilişkin, 'Bu haince saldırıya derhal karşılık verilmiş ve hedefler vurulmuştur. Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacaktır' dedi.

İdlib’den gelen acı haberin ardından Türkiye’den ilk tepkiler

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “İdlib’de şehit olan kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabr-ı cemil niyaz ediyorum. Hepimizin başı sağolsun. Bu haince saldırıya derhal karşılık verilmiş ve hedefler vurulmuştur. Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacaktır” ifadelerini kullandı.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

“Uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarımız çerçevesinde İdlib’de şiddeti ve insani krizi sonlandırmak amacıyla görev yapan kahraman askerlerimize yönelik hain saldırıda şehit olan evlatlarımıza Allah’tan rahmet; yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

Yaşanan saldırıya misliyle mukabele edilmiş; düşman hedefleri derhal ortadan kaldırılarak, şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamıştır.

Bu hain saldırının talimatını veren savaş suçlusu, yalnızca Türkiye’yi değil, uluslararası toplumun tamamını hedef almıştır.

Dünyanın her yerinde barış ve istikrar için çalışan kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, bayrağımıza uzanan elleri kırmaya; dosta güven, düşmana korku vermeye devam edecektir.”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay da yaptığı açıklamada, “İdlib’de bölge halkının güvenliğini sağlamak ve yaşanan insanlık dramını engellemek için görev yapan kahraman askerlerimize düzenlenen saldırıda şehit olan Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Silahlı Kuvvetlerimizi hedef alan unsurlara misliyle cevap verilmiştir. Mehmetçiğimiz bölgede varlığını sürdürmeye ve uluslararası hukuku hiçe sayanlara gerekli cevabı vermeye devam edecektir” ifadelerini kullandı.

ÇAVUŞOĞLU’NDAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İdlib’de rejim güçlerinin yoğun topçu atışı sonucu şehit olan 5 askerin yakınlarına başsağlığı dileğinde bulundu.

Bakan Çavuşoğlu, Twitter’dan yayımladığı mesajda, “İdlib’de şehit düşen kahramanlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyorum. Milletçe başımız sağ olsun. Alçaklara misliyle karşılık verdik. Şanlı ordumuz gerekeni yapmaya devam edecektir” ifadelerini kullandı.

  • Güneş
    Güneş
    Suriye topraklarını terk edin. Pkk ile savaşmak için girildi. Suriye ile savaşılıyor. Suriye topraklarına gitmeden pkk ya mesaj verildi. Biz geliyoruz siz çıkın diye. Algı operasyonları ile pkk ile savaşılıyor gösterildi. Ama gerçekte herzaman olduğu gibi Amerikan menfaatlerine hizmet edildi. Fetö olayında da Amerika ile bütün diplomatik ilişkiler kesilmeliydi. Fakat kesilmedi. Cunku maksat Türk silahlı kuvvetlerini bitirmekti. Amaçları bugünde aynı. Fetö nün siyasi ayağı ortaya cikarilmadan hesap sorulmadan Türkiye nin geleceği karanlıktır.
    2 yıl önce Cevapla 0