İhraç edilen CHP'lilerden Cihangir İslam tepkisi: İşte işgal budur

CNN Türk boykotunu deldiği için partisinden ihraç edilen Prof. Dr. Ümit Kocasakal, Cihangir İslam’ın CHP’ye katılmasıyla ilgili zehir zemberek açıklamalarda bulundu. Kocasakal, "Eminim ki o da tıpkı Kaftancıoğlu ve benzerleri gibi Altı Oka, Atatürk’e, CHP'nin çizgisine ve ilkelerine gönülden bağlıdır! Dostlar genişliyor" dedi. Aynı şekilde partiden ihraç edilen Avukat İrem Çiçek de, İslam’ın Balyoz kumpasıyla ilgili sözlerine dikkat çekti. Eski vekil Şahin Mengü de "Bu partiye gönül veren laiklikten yana olan ulusalcılara, siz bu partiden gidin biz sizi istemiyoruz demektir" yorumunda bulundu.

İhraç edilen CHP'lilerden Cihangir İslam tepkisi: İşte işgal budur

VERYANSIN TV

24 Haziran seçimlerinde Millet İttifakı çerçevesinde CHP listelerinden milletvekili seçilen, daha sonra Saadet Partisi'ne geçen ve oradan da istifa ettikten sonra bağımsız milletvekili olarak yoluna devam eden Cihangir İslam dün CHP’ye katıldı. İslam’ın rozetini CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu taktı.

Rozet takma görüntüleri bazı partililer tarafından tepkiyle karşılandı.

‘DOSTLAR GENİŞLİYOR’

CNN Türk boykotunu deldiği gerekçesiyle CHP’den ihraç edilen Ümit Kocasakal, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Bir zamanların “efsanesi ( !)” Merve Kavakçı’nın Saadet Partisin’den istifa eden eski eşi Cihangir İslam CHP’ye katılmış, rozetini de Sn.Kılıçdaroğlu takmış. Yakışır !” ifadelerini kullandı.

Kocasakal, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Eminim ki o da tıpkı Kaftancıoğlu ve benzerleri gibi Altı Oka, Atatürk’e, CHP'nin çizgisine ve ilkelerine gönülden bağlıdır ! Dostlar genişliyor…

‘OMURGA VE TUTARLILIK YOK’

Atatürkçülere, ulusalcılara, altı oka tahliye ve tasfiye, 10 Aralıkçılar ve yeni gelenlerle Partiye torna tesviye ! Ümit Kocasakal’a, İrem Çiçek'e ihraç, Cihangir İslam’a ithal ! “Hormon” takviyesiyle Partinin genetiğinin değiştirilmesi

İşte yeni CHP dedikleri bu: İdeoloji yok, çizgi yok, ilke yok, omurga ve tutarlılık yok, Partiye fikri ve genetik aidiyet, bağlılık yok, Partinin programına ve tüzüğüne uymak yok.

Ama kurucu felsefe ve ideolojinin reddi var, köklerden uzaklaşma var, Partinin genetiğiyle oynama ve değiştirme var. Partiye ve saygınlığına zarar verme var. Yapılması gereken buna gözü yumup sessiz kalmak mı, yoksa haykırmak mı?

‘İŞTE İŞGAL DEDİĞİM ŞEY BUDUR’

Partimizin programı açık açık çiğneniyor, gün geçtikçe köklerinden uzaklaştırılıp başkalaştırılıyor, çok şey söylemesi gerekenlerden çıt yok. İşte birilerinin her söylediğimde kurulmuş bebekler gibi hop oturup hop kalktığı, "işgal" dediğim şey bu...

Gerçek CHP'liler, Partinin yurtsever tabanı ve üyeleri, hadi hep beraber haykıralım: #PartimiGeriİstiyorum”

‘O FİDAN ANCAK KAN ÇİÇEKLERİ VERİP KAN AÇAR’

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için yaptığı paylaşımda HDP Eş Başkanı Pervin Buldan’ı anması ve daha sonra birlikte hatıra ormanı fidan dikim törenine katılmasına da atıfta bulunan Kocasakal, “Bu arada; gencecik fidanları kırıp katledenleri kutlayan ve kutsayanlarla, Kandil'e selam çakanlarla fidan dikilmez. O fidan ancak kan çiçekleri verip kan açar…”

‘BALYOZ’ NOTU

Avukat İrem Çiçek de FETÖ’nün Balyoz kumpasına Cihangir İslam’ın verdiği desteğe dair ekran görüntüsünü paylaşarak “İyi geceler” notunu düştü.

‘ULUSALCILARA BU PARTİDEN GİDİN DEMEKTİR’

Eski CHP Manisa Milletvekili Şahin Mengü de sosyal medya hesabından tepkisini dile getirdi. Mengü “Cihangir İslam'a CHP rozeti takılması tüm bu partiye gönül veren laiklikten yana olan ulusalcılara, siz bu partiden gidin biz sizi istemiyoruz demektir. Bu partiye emek vermiş, gönül vermiş insanları bu aymazlığa tepki vermeye çağırıyorum” ifadelerini kullandı.

CİHANGİR İSLAM'DAN YANIT

Cihangir İslam, kendisine tepki gösteren Mengü’ye şu ifadelerle yanıt verdi:  “Sayın @sahinmengu ile Esenboğa Havalimanı'nda karşılaşmış, uçak kalkana kadar kısa bir sohbet de etmiştik. Engellemiş ve aşağıdakileri yazmış. CHP'liler şunu bilsin isterim: Çoğulcu demokrasi için eşit şartlarda herkesle çalıştım ve çalışırım.”