İkbal Gürpınar’ın o sözleri yeniden gündem: 15 Temmuz’u Suriyeliler sayesinde kazandık

Ülke TV'deki programa katılan İkbal Gürpınar, 15 Temmuz'da Suriyeliler sayesinde kazandıklarını iddia etti. Kuraklığın da Suriyelilerin gelişi sonrası bittiğini iddia eden Gürpınar, “Suriyeliler geldikten sonra yağmur üzerine yağmur yağdı” dedi. Bu sözlere gelen eleştirilere de “Belirli aralıklarla beni kullanmaya devam ediyor bu zihniyet. Ne kadar önemliyim demek ki onlar için” diye yanıt verdi.

featured

Ülke TV’de 4 Ağustos 2019’da yayınlanan “Arafta Sorular” programına konuk olan eski sunucu İkbal Gürpınar, 15 Temmuz ve kuraklık sorununu Suriyelilere bağlayan sözleri yeniden sosyal medyada gündem oldu.

‘SURİYELİLER GELDİKTEN SONRA YAĞMUR YAĞDI’

AKP’li Yasin Aktay’ın da konuk olduğu programda Gürpınar, “15 Temmuz’u kesinlikle Suriyeliler sayesinde kazandığımıza inanıyorum” dedi. Gürpınar şöyle devam etti:

“Basını bir takip edin. Ben araştırdım internette bulamadım. 15 Temmuz’dan belki bir kaç ay önce Meteoroloji feci bir kuraklık olacağını söylemişti. Ama bu Suriyeliler geldikten sonra yağmur üzerine yağmur yağdı, yağmur üzerine yağmur yağdı.”

TEPKİLERE YANIT: İLK EMİR OKU OYSA

Gürpınar, bu sözlerinin sosyal medyada tepki ve alay konusu olmasının ardından Twitter hesabından şu paylaşımları yaptı:

“Belirli aralıklarla beni kullanmaya devam ediyor bu zihniyet. Ne kadar önemliyim demek ki onlar için. Çocuklarına İslam’ı anlatma yani kendisi bilmediği için çevreyi de yanlış yönlendiren kişiler için dua ediyorum. Gözleri vardır görmezler kulakları vardır duymazlar. Aydın, akıllı geçinen birçok kişinin önlerine koyulan her şeye inanıp sürü halinde saldırıya geçecek kadar dibe vurmuş olduğunu görüyorum. Küfürleri, Üslupları, hakaretleri, beyinsiz, akılsız vs demeleri. Tam da istedikleri kıvama getirmişler birilerini. Çok acı. İlk emir Oku Oysa.”

İkbal Gürpınar’ın o sözleri yeniden gündem: 15 Temmuz’u Suriyeliler sayesinde kazandık

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 2 ay önce

  seni kullanan, kendini kullandirttigin zihniyet belli zaten. Bir de zihniyet ne demek, CAHAPA zihniyeti mi? Kabahat ama seni oraya cikartip konusturan da.

 2. 2 ay önce

  Arap bile kendine bu kadar hayran değil be kadın 🤣🤣 Bir de bir ırkı tanrısallaştırmışsın oda inanıncına ayrı tezat

 3. Enteresan değilmi..bir birinden tamamen farklı zihniyetler, mesela Nevşin’ le İkbal, sadece kaçakların, sığınmacıların bu ülkede kalması için ağız birliği ile seksen takla atıyorlar…saptırma gırla..
  Halbuki söylenen tek bir şey var, herkes kendi ülkesinden sorumludur, herkez kendi ülkesinde yaşasın..hepsi bu..

 4. 2 ay önce

  Allah düşürmesin.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!