İki belediye başkanının yarışında yeni anket: İşte İmamoğlu ve Yavaş’ın oranları

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, Optimar’ın en beğenilen siyasetçileri ele aldığı kamuoyu araştırmasının sonuçlarını yazdı. Selvi, “İmamoğlu’nun gerilediğini”, “Yavaş’ın ise tırmanışını sürdürdüğünü” belirtti. İşte son veriler..

İki belediye başkanının yarışında yeni anket: İşte İmamoğlu ve Yavaş’ın oranları

Optimar en beğenilen siyasetçileri ele aldığı anketinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a ilişkin son verileri paylaştı. 

Anketi değerlendiren Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi de bugünkü köşesinde İmamoğlu’nun gerilediğini”, “Yavaş’ın ise tırmanışını sürdürdüğünü” yazdı. 

Yazının ilgili bölümü şöyle: 

EKREM İMAMOĞLU’NUN DURUMU

Yerel seçimlerden sonra büyük bir çıkış yaparak anketlerde ilk sıralara tırmanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu bir süredir inişte. En beğendiğiniz siyasetçi anketinde ağustos ayında yüzde 12’yle ikinci sırada yer alan Ekrem İmamoğlu, ikinci sıradaki yerini koruyor ama bir ay önceye göre gerileme içinde. Ekrem İmamoğlu, eylül ayında 9.8’e gerilemiş durumda.

MANSUR YAVAŞ TAKİPTE

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 2020 yılı Ocak ayından itibaren anketlerde yer almaya başladı. Ekrem İmamoğlu gerilerken Mansur Yavaş tırmanışı sürdürdü. Ağustos ayında 8.6’yla üçüncü sırada yer alan Yavaş, eylül ayında ise Ekrem İmamoğlu ile aynı oran olan 9.8’i yakalayarak üçüncü sıraya yerleşti. Koronavirüsle mücadele sürecindeki performansı ve polemikten uzak duran hizmet odaklı çalışmaları ile göz dolduran Yavaş’ın nefesi İmamoğlu’nun ensesinde diyebiliriz.