İkinci ‘turistin görebileceği herkes’ vakası! Bakanlık'tan tepki çeken reklam

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı ‘Go Türkiye’ hesabından skandal bir paylaşım yapıldı. Videoda turizm çalışanlarının yüzlerine takılan “Keyfini çıkarın; aşılandım” yazılı maskeler tepki topladı. Tepkilerin ardından videonun kaldırıldığı görüldü.

İkinci ‘turistin görebileceği herkes’ vakası! Bakanlık'tan tepki çeken reklam

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın, ‘Go Türkiye’ isimli seyahat rehberi platformunun yabancı turistler için hazırladığı reklam büyük tepki topladı.

‘Go Türkiye’ hesabından paylaşılan videoda turizm sektöründe çalışan yurttaşların yüzlerinde “Keyfini çıkarın; aşılandım” yazılı maskeler olduğu görüldü.

Paylaşımda, “Temizlenmiş tatil köyleri ve aşılanmış personel! Biz buna turizm için çifte güvenlik diyoruz”  ifadeleri kullanıldı. 

Büyük tepki toplayan paylaşımın daha sonra kaldırıldığı görüldü.

İşte silinen o video:

                    

NE OLMUŞTU?

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya Dışişleri Bakanı Maas ile düzenlediği basın toplantısında, "Turizm sezonuna güvenli bir şekilde girebilmek ve vatandaşlarımızın güvenliği için bazı tedbirler aldık, turistin görebileceği herkesi Mayıs sonuna kadar aşılayacağız" demişti.

İlgili haber için tıklayın: Çavuşoğlu: Turistin görebileceği herkesi mayıs sonuna kadar aşılayacağız

Çavuşoğlu’nun açıklamalasına tepki gelirken,  'tam kapanma' sürecinde çekilen 'turistlere hizmet eden personel' fotoğrafı da gündeme oturmuştu.

'Turistlere hizmet eden personel' fotoğrafı siyasete, sosyal medyaya damga vurdu

Reuters haberi: Şu an turistler için harika bir zaman çünkü Türkler dışarı çıkamıyor