İktidar yazarı: Türkiye'yi 'silahsız 15 Temmuz' bekliyor!

Hükümet gazetelerinden Star gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak, 10 büyükelçi olayını 2023 seçim sürecinin parçası olarak yorumladı. Albayrak, 'Türkiye'yi 2023'te silahsız bir 15 Temmuz teşebbüsü bekliyor' dedi.

İktidar yazarı: Türkiye'yi 'silahsız 15 Temmuz' bekliyor!

“Batılı 10 elçinin son operasyonu yöntem ve hedef itibariyle öncekilerden farklıdır” diyen Nuh Albayrak, New York Times'ın “Osman Kavala açıklaması ABD Başkanı Biden'ın talimatıyla yapıldı” haberine işaret etti.

Albayrak'ın yazısının satır başları şöyle:


“(...) Biden "Erdoğan'ı, Türkiye'deki muhalefet ile birlikte devirme" sürecini Kavala açıklamasıyla başlatmıştır.

Bu teşebbüsü, Batı'nın "intihar dalışı" olarak değerlendirmek de mümkündür.

Çünkü Türkiye'de vesayet sisteminin çöpe atılmasıyla birlikte Batılı emperyalistler, içeriden operasyon kabiliyetlerini tamamen kaybetmişlerdir. Yani yüzyıllardır kullandıkları uzaktan kumanda cihazlarının, 2018'den bu yana çalışmaz hale gelmesiyle çılgına dönmüşlerdir...

O halde kapısını penceresini vesayete karşı sımsıkı kapatan Cumhurbaşkanlığı sistemi değişmelidir! Yani 2023 seçimlerini mutlaka, vesayet sistemine dönüş sözü verenler kazanmalıdır!

Vesayetçi Türkiye'yi arayan Biden öncülüğündeki küresel sömürgecilerle ucuz yolla iktidar arayan Kılıçdaroğlu öncülüğündeki kifayetsiz siyasetçilerin oluşturduğu ittifak, ortak düşmanları olan Erdoğan'dan kurtulmak için daha nice içli-dışlı entrikalara başvuracaktır.

Anlayacağınız Batılıların, son küstahlıklarından geri adım atmaları kimseyi yanıltmasın. Biden'in de açıkça ilan ettiği gibi; Türkiye'yi 2023'te "silahsız bir 15 Temmuz" teşebbüsü bekliyor. Bu ülkeyi önemseyen herkes buna hazır olmalıdır. Ve maalesef "parlamenter sistem"ciler de aynen "meşrutiyetçi İttihatçılar" gibi emperyalist Amerika'nın saflarında olacak.”