İktidara yakın gazeteciden MHP’ye ‘Haberal’ tepkisi: Çok pişkin… O yazı yayından kaldırıldı

Hükümete yakınlığıyla bilinen Habertürk Yazarı Nihal Bengisu Karaca, MHP’li vekil Erkan Haberal’ın özel aracının özel güvenlik görevlisini ezmesiyle ilgili Haberal’dan gelen açıklamaya "Hayatım boyunca çok pişkin açıklamaya tanıdık oldum ama itiraf edeyim bu açıklama kadar berbat bir şey görmedim" sözleriyle tepki gösterdi. Habertürk, Nihal Bengisu Karaca'nın MHP Milletvekili Erkan Haberal'ı eleştirdiği yazısını yayından kaldırdı.

İktidara yakın gazeteciden MHP’ye ‘Haberal’ tepkisi: Çok pişkin… O yazı yayından kaldırıldı

VERYANSIN TV

Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen'in Hacı Bayram-ı Veli Camii’nde kılınan cenaze namazı öncesi MHP'li vekil Erkan Haberal'ın özel makam aracı trafik polisi ve özel güvenlik görevlileri tarafından araç girişinin yasak olduğu bölgeye alınmadı. 
Bu sırada gaza basan makam aracı şoförü, aracın önünde bekleyen güvenlik görevlisini ezdi.

Hükümete yakınlığıyla bilinen Habertürk Yazarı Nihal Bengisu Karaca da bugünkü "Doğal olan biraz utanma belirtisi göstermen olurdu sayın vekil" başlıklı yazısıyla Haberal’a tepki gösterdi.

İşte Karaca’nın yazısında öne çıkan satır başları:

Böyle bir olayın akabinde ne beklersiniz?

Milleti temsil eden kişinin o şoförle yaptığı iş akdini feshetmesini ve kamuoyundan özür dilemesini değil mi? Hayır. Öyle olmuyor. Onun yerine Erkan Haberal aşağıdaki skandal açıklamayı yapıyor:

“Özellikle gelişmelerden son derece üzgün olduğumu paylaşmak isterim. Maksatlı, kötü niyetli ve provakatif ANFA görevlisi olayın yegane sorumlusudur. Konuyla ilgili gerekli inceleme ve takibat devam etmektedir.(…)”

'ÇOK PİŞKİN'

Hayatım boyunca çok pişkin açıklamaya tanıdık oldum ama itiraf edeyim bu açıklama kadar berbat bir şey görmedim.

Beyefendi kendisinin mağdur olduğuna inanıyor. İşçiye tazminat davası açmayı düşündüğünü açıklamasına ramak kalmış. Özür dilemediği gibi neredeyse özür bekliyor.

Beyefendi hadiseden üzüntü duyduğunu söylemiş. Ama kendisine yalakalık yapmak için imdadına koşan ne kadar önemsiz gazeteci ve siyasetçi varsa hepsinin tivitini, bu olayı "Ankara belediyesine pkk’lılar doldurmuş onlar da vekilimize kumpas kurmuş" diye yorumlayan ebleh açıklamaları retweet etmesi gösteriyor ki, ‘üzüntü’ filan duymamış."

YAYINDAN KALDIRILDI

Habertürk, Nihal Bengisu Karaca'nın MHP Milletvekili Erkan Haberal'ı eleştirdiği yazısını yayından kaldırdı.